Herbicidi u kukuruzu

Da li je dovoljno 5 litara totala po hektaru da se uništi palamida 10-12 cm visine?
Jedan deo preživeo,provukao se izmedju opruga setvospremača,a nisam ta mesta mogao da predjem ponovo,traktor mi nešto nije bio kako treba...
 
Imam jednu parcelu na koju vozim stajski djubar. Trebao bih je posle Djurdev dana da je uzorem. Tu je sad vec trava fina,, sta raditi tu? Poprskati totalom prije oranja, ili totalom posle sjetve pa kasnije adengo, ili nesto trece?
 
Oranje ti sada nikako nije pametno.
Pametnije bi bilo ako mozes ikako da ostaviš stajnjak za jesen pred oranje.
 
Ne mogu ostaviti, stajnjak je razbacen na njivu. Vozim od covjeka svaka tri dana prikolicu stajnjak od kokosi, vozim sa farme i odmah razbacujem po njivi. Zato pitam sta uraditi od herbicida?
 
Ne mogu ostaviti, stajnjak je razbacen na njivu. Vozim od covjeka svaka tri dana prikolicu stajnjak od kokosi, vozim sa farme i odmah razbacujem po njivi. Zato pitam sta uraditi od herbicida?
Najbolje oprskaj sada to ce za 7-8 dana da usvoji dovoljno pa da ga izores jer posle oranja neces imati travu duze vreme.
 
Sada ako uzoreš 100litara kiše neće ti pomoći. Mozda je tanjirača bolja opcija.
Al šta je tu je u svakom slučaju prskanje pre
 
Ako ima vlage u zemlji mozes doterati oranje jedan dan posle oranja.zavisi od zemljista opet.bice tu brzog isusivanja zbog vrucine.
Ne moze to nikad da se uradi kako bi trebalo ali moze da se poseje. Ja sam isto imao jednu parcelu koja je orana, setvospremana i jos i, pazi sad, frezirana 2. sporom sa 539 freza siroka 1.6, sve ukupno je pripremana oko 6 sati i posejalo smo par dana kasnije ali taj ce se kukuruz namuciti da izadje sad mi je zao sto sam "prosuo" P9911 na tu parcelu. Dobra je njiva ali je isto izvlaceno djubre celu jesen i zimu pa je orana tek sad pred setvu.
 
Ne moze to nikad da se uradi kako bi trebalo ali moze da se poseje. Ja sam isto imao jednu parcelu koja je orana, setvospremana i jos i, pazi sad, frezirana 2. sporom sa 539 freza siroka 1.6, sve ukupno je pripremana oko 6 sati i posejalo smo par dana kasnije ali taj ce se kukuruz namuciti da izadje sad mi je zao sto sam "prosuo" P9911 na tu parcelu. Dobra je njiva ali je isto izvlaceno djubre celu jesen i zimu pa je orana tek sad pred setvu.
Vidces ti tu kukuruza samo kise da bude da on nikne
 
Ne brinem se uopste za obradu, svake godine radim tako. Vozim cisti stajnjak od kokosi, i zadnju je orem i sijem. Uradi se to sve fino, samo sad travu da rijesim... Koliko totala da idem na 2ha?
 
Nazad
Vrh