Herbicidi u kukuruzu

Ove godine gde su malo više zakorovljene njive samo miksevi rade posao, teško da neki herbicid sam može da odnese korove.
 
Danas otisao na njivu koja je prskana pre 10 dana,ali nisam slikao,uhvatio me pljusak. Sve se beli od gorusice sirka,suncokreta,ambrozije,palamide...
Stvarno sam prezadovoljan sa kombinacijom Calaris pro+Nikosav OD
 
Prosle godine sam isao 1L terbisa+220gr mezatrona+motivel 6 OD. Ove godine me je Calaris izasao jos povoljnije,a i odradio je fantazija
 
Mezotrin + terbutilazin , prosao sam ovom kombinacijom na kraju vocnjaka da ocistim sejanu travu od sirokolisnih , a pobelelo sve uskolisno

bcb4148a5c3847e2e511b38c5ee99feb.jpg


Ostalo mi je od prskanja kukuruza ,pa prosao ovde prskalicom , mezotrin 0.25 terbutilazin 0.5 l/ha
 
Pretprosle godine prskao totalom posle suncokreta, ja zavrsio krenem kuci ono kisa jedno 10L je palo. Posle 5 6 dana otisao da njivu da ponovim prskanje ono uspelo ko nikad.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Pretprosle godine prskao totalom posle suncokreta, ja zavrsio krenem kuci ono kisa jedno 10L je palo. Posle 5 6 dana otisao da njivu da ponovim prskanje ono uspelo ko nikad.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
Tako je...Dovoljno je samo da se list osusi par minuta i uspeva redovno.
 
Zavisi od vremena, ako je toplo i sunčano može i manje a ako je vreme kao sad treba oko 6 sati, tako kaže struka.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
Da je tako kao sto pises ovde kod nas 90%prskanja ne bi uspelo. Ovde nas je bukvalno iz njiva terala i prskanje je uspelo. Okvasivac se u ovakvim situacijama podrazumeva.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Danas zavrsio prskanje kukuruza u 7 listu,na jednoj parceli gde je podivljao divlji ovas prskano je samo Equip-om,na ostalim i ako nema mnogo trave prskao sam Cornistom i Siranom.
 
Ja prskao sa Monsunom i kad sam otiso na njivu dobro se nisam slognuo i kukuruzi dobili po repu pobelela im sredina oklembesili usi sta ce biti od toga videcemo.
 
Ma kod mene je odradio odlicno ali mi cudno da je i kukuruz fasovao!Jedino sto sam na jednoj parceli dodao na prskalicu 1l plamena e tu je tek efekat odlican na sirokolisnim korovima,a kukuruzu nista ne fali,a vamo gde sam isao cistim monsunom tu mi je kukuruz pobeleo sto do sada nisam imao slucaj.Jedini problem je koliko vidim ovo hladno vreme jako sporo deluje.
 
Nazad
Vrh