Herbicidi u kukuruzu

Mačvanin 82

Član
Učlanjen(a)
22 Nov 2010
Poruka
1.209
Sale 307
hvala za tvoje iskustvo. I meni su sada iz Bayera rekli da je to reakcija kukuruza na hemije i da ce sve biti OK samo da trenutno dok se neoporavi nekoristim nikakvu prihranu

Shale

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2009
Poruka
3.564
Strah te za pšenicu ili....
Pa da uglavnim je to problem, jer je jedan deo pšenice i ječma sejem na kukuruzovište, pa da nerazmišlja.

Inače danas sam pričao sa 2 stručnjaka, jedan iz Bayer-a, a drugi iz Basf-a, obojica su mi rekla da može am. terbutilazim do 8-og, pa čak i 10-og lista, 1 l/ha... Iz Bayera mi je rekao da se po Banatu dosta radi i 1 l/ha Laudisa za samonikli suncokret.

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
12.673
Mačvanin , nemislim da je to reakcija na hemiju , šta god oni rekli . Pogledaj cjelokupnu njivu pa pokušaj zaključiti raspored i oblik lošijeg kukuruza i boljeg . Dali to ide po redovima , ili po širini prskalice , ili po zonama zavisno od tipa zemlje ,... Koliki ti je humus i plodnost zemljišta i čime si išao od djubriva , jesi išao u redove sa sijačicom i kojim djubrivom i koliko ?

Mačvanin 82

Član
Učlanjen(a)
22 Nov 2010
Poruka
1.209
Momo gledao sam i to. Nema pravila u nekom redu tri dobra pa jedan beo pa dva dobra tri bela.... nema pravila... ponavljam i pre prskanja bio je zuckast.... nasao sam da ga i zicar cacka. A sto se tice kondicije zemljista sigurno nije na zavidnom nivou, parcela je od stare zadruge. Isao sam u rano prolece sa 300kg/ha 3x16 pred zatvaranje brazde,i predsetveno 250kg/ha ureje

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
12.673
Stajnjaka vjerovatno nije vidjela ? Stajnjak nije toliko bitan u humusno jakim zemljištima , a u slabim , pogotovo izgleda sa ovim novijim hibridima i novim herbicidima čuda pravi.

Rakin

Član
Učlanjen(a)
14 Dec 2010
Poruka
426
Laudis 1,75l na ha, osmi dan od prskanja samonikli suncokret je zapalio. Da li ce preziveti cicak? Imam neke nove zakupe i tu ima svacega a najvise cicka....

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока

emigrant

Član
Učlanjen(a)
12 Jun 2013
Poruka
784
Juče sam video jedan preparat koji me je baš zainteresovao,DICOPUR TOP 464,kombinacija dikambe+2,4D,može da se prska do 5 lista,1l/ha,cena 1000 din.Mislim da je odlično za parcele gde je uspelo dubinsko i nema puno korova.

Mirkoni90

Član
Učlanjen(a)
9 Mar 2010
Poruka
93
Samo uskolisne... I ne mesa se ni sa jednim herbicidom za sirokolisne...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vrh