Herbicidi u kukuruzu

dd

e sad kolko na ha ide total neznam?dali neko zna? al mene buni total opet nisti sve a kako ovo upe da nikne a trava ne?
 
kukuruz

e sad kolko na ha ide total neznam?dali neko zna? al mene buni total opet nisti sve a kako ovo upe da nikne a trava ne?
 
Totalom unistavas sve izniklou trenutku primene, osim GMO useva predvidjenih za tretiranje totalom. Nema dubinsko delovanje. Doza po ha, zavisi kojih korova kojih ima na parceli.
 
Ljudi imam jedan problem?Prskao sam kukuruz talismanom protiv divljeg sirka iz rizoma negde u 4 listu jednu njivu koja i nije blizu mog sela,i sad kad sam otiso da vidim,sacuvaj boze sirak u visini kukuruza a kukuruz ima negde oko 8 listova,sta mi predlazete? da li ima neko sredstvo za uskolisne korove do 10 lista ili bilo sta. Hvala
 
@savato
Ne bih se slozio. Prvo ta kombinacija mu je strasno skupa. Drugo zasto Laudis ako je unistio sirokolisne korove.
Cak i na sajtu Bayera pise da ga treba koristiti sa Laudisom, jedino ako ima sirokolisnih korova.
za efikasno suzbijanje najopasnijih širokolisnih korova preporučuje se primena u kombinaciji sa herbicidom Laudis
Izvor:http://www.bayercropscience.co.rs/herbicidi/equip.html
 
Ja sam sirokolisne korove unistio,znaci ostao mi je samo sirak iz rizoma,probacu sa equipom pa sta mu bog da,nikad vise TALISMAN necu u zivotu da koristim,obicno sra...e.
 
Ja sam sirokolisne korove unistio,znaci ostao mi je samo sirak iz rizoma,probacu equip pa sta mu bog da,inace TALISMAN vise u zivotu necu da koristim,jer je obicno sranje,barem je tako slucaj kod mene.
 
Umesto Talismana (nikosulfuron) probaj Rimex ili Tarot (rimsulfuron), ali to dogodine jer sa rimsulfuron herbicidima mozes da prskos do 7. lista.
 
Može Equip čak i do 10og,nebih na nagovaram ali radio sam i čini mi se da nije bilo problema.
Nego ,do koje visine kukuruza otprilike se može ići sa 539 i prskalicom da ne bude velike štete.
 
Talisman je zivo sranje,bolji su kineski nikosulfuron-i(Nicon...).
Inace nisam zadovoljan ni sa Tangentom,znaci Galenika vise ne.
 
mislim da pik moze do 5.lista nisam siguran.i delim misljenje sa kolegama da je talisman zivo sranje,prskano sa talismanom dvaput(split)stavio sam i malo jacu dozu od preporucene a uticaj na sirak nula samo je muvar ubio.kod mene nikad vise.
 
2mhybnl.jpg

1536742.jpg


Isti kukuruz seja na 2 parcele jedna pored druge... ja moje oprskao a komsija nije hteo, 'oce da seje pasulj, e evo razlike...
Prskano sa Merlin flexx-om odmah posle nicanja.
 
kako komšinska njiva :sta: pa ovo je polovina jedne te iste njive ili vi sejete zajedno pa podelite posle njivu na pola :sta: jer po vratama se vidi da je jedna mašina sejala i tvoje i njagovo jel vi to prskate poprečke jer se potragu na prvoj slici vide tragovi preko njiive :sta:
 
Nazad
Vrh