Herbicidi u kukuruzu

Ja sam pre tri dana prsko sa NIKAROM .,kokuruz je imao 12 listova danas sam gledao super je uspelo sitnu travu je ocistio a sirak jo poceo da crveni.Svima bi ga preporucio zato sto je jeftin 800 dinara litra a prska se sa 8 deci.Znaci negde 640 dinara po lancu.Ili ako je nkom lakse oko 1200 dinara po xektaru.Ijos plus pala mi je klsa 2sata posle prskanja mislio sam da nece uspeti ali super je uspelo.

nikar se koristi do 7 listova kukukruza :sta:
 
Ljudi da li sa MOTO-om može da se prska kukuruz sa 6 listova , na pakovanju piše 4 ili da uzmem neki drugi herbicid ?
 
Moto je 2.4d akrivna materija. Ne bih ti preporucio prskanje sa njim ako je kukruz 6 listova. Bolje uzmi Laudis ili Calisto. Jesu skupi, ali sigurno neces imati problema.
Moze i akt. mat. dikamba (ona zvanicno ide do 5 lista) ali iz iskustva moze i u 6tom bez bojazni za kukuruz.
 
Moto je 2.4d akrivna materija. Ne bih ti preporucio prskanje sa njim ako je kukruz 6 listova. Bolje uzmi Laudis ili Calisto. Jesu skupi, ali sigurno neces imati problema.
Moze i akt. mat. dikamba (ona zvanicno ide do 5 lista) ali iz iskustva moze i u 6tom bez bojazni za kukuruz.

Kolika je cena Dikamba ili može Peak ?:sta:
 
Peak nisam koristio. Mislim da je oko 800din za ha. Plaman, Dimark, Dikasav je oko 1500din/l. dok po hektaru ide 0.5-0.7l Prosle godine je bilo 0.6l dovoljno za sve sirokolisne korove.
 
Ja sam pre tri dana prsko sa NIKAROM .,kokuruz je imao 12 listova danas sam gledao super je uspelo sitnu travu je ocistio a sirak jo poceo da crveni.Svima bi ga preporucio zato sto je jeftin 800 dinara litra a prska se sa 8 deci.Znaci negde 640 dinara po lancu.Ili ako je nkom lakse oko 1200 dinara po xektaru.Ijos plus pala mi je klsa 2sata posle prskanja mislio sam da nece uspeti ali super je uspelo.

Ti il si nešto pobrko ili imaš "hagie":sta:
 
ja sam poprsko i .kokuruzu nije nista iso sam na rizik posto mi proslo prskanje sa egvipom nije uspelo.a sad mi objasni sta su to hagije.I PLUS ZNAM I JA DA SE NIKAR KORISTI DO 7 LISTOVA . Ali sam cuo da moze do god prskalica udje unjivu zato sam i prsko.MORAS NEKAD I RESKIRATI . isto sam icuo da DIKANMBA NESME NIKAKO AKO JE KOKURUZ VECI OD 6 LISTOVA DA JE PUNO OPASNIJA .Ja sam prsko sa cistim nikarom.TO JE SAMO DOBRONAMERNA PREPOROKA.AKO NEVERUJES UZMI U RUCNI SPRIC PA POPRSKAJ DASETAK STABLJIKA KOKURUZA za tolko neces propasti .ja sam poprsko 3 xektara.A to sto pisu fabrike 7 listova oni oce da se ograde.
 
Koliko ja znam broje se svi listovi u kokuruzu cak i ona dva mala dole .mada ix neki ne broje ali zastitari kod nas kazu da se i oni broje .
 
Broje se svi listovi čak i oni koji su otpali , ali se oduzima 3 tj. ne računaju se oni koji nisu skroz otvoreni (najčešće tri gornja) . Ta tri gornja nemaju jezičak koji se nalazi na prelazu lista u stabljiku gledano sa gornje strane . Danas idem da prskam pa ću da uslikam da bude jasnije .
 
sutra slikam .neznam da postavjlam slike .ali naci cu nekog da postavi .ali sta vam je tesko da popskate rucnim spricem i probate.ali ako se ne racunaju ona 3 sto nisu skroz otvorena to je onda 9 listova.jebi ga nisam zno da se oni ne racunaju.ali ako je lakse visok je oko pola metra.Zato sam i zurio sa prskanjem ta njiva je dobila 4 jake kise.
 
juce sam obilazio parcele koje sam polio 26og, pocelo je da zuti sve sirokolisno, a uskolisno da crni odozgo na nize, al treba da prodje jos 4-5 dana pa da se vidi pravi efekat
 
Koliko trave je izaslo u poslednjih par dana,neverovatno!!!Mislim da ce biti cupavo na jesen...Ja sam isao split i zadovoljan sam ali ima njiva,ne daj Boze!Sta cekaju ti ljudi,kukuruz prelazi 8 list uglavnom svugde kod nas
 
Nazad
Vrh