Herbicidi u kukuruzu

Talisman 1,2 l/Ha a na ovoj parceli sam ranije tretirao sa Terbisom inace kukuruz je LUCE
2luqs6g.jpg
 
Poslednja izmena:
@Rabadzija
Odlicno izgleda ali mislim da Talisman fakticki nije imao sta da trazi tu. Verovatno je bilo, ustvari "ako" je bilo nesto sasvim malo sirka.
Da je bila parcela jako zakorovljena sirkom Nikusulfuron tesko da bi uradio posao.
 
Jel se to razlikuje suštinski od aktivne materije u Nikonu.ž
Prskao sam sa Nikonom u kombinaciji sa Banvelom i nikako nisam zadovoljan kako je odradio sirak, pa sad razmišljam da ga ponovo tretiram sa Eqip-om. Takav savet sam dobio od Paopaor-a.
 
Jel se to razlikuje suštinski od aktivne materije u Nikonu.ž
Prskao sam sa Nikonom u kombinaciji sa Banvelom i nikako nisam zadovoljan kako je odradio sirak, pa sad razmišljam da ga ponovo tretiram sa Eqip-om. Takav savet sam dobio od Paopaor-a.
Dakle ni kod tebe Nikusulfuron (Nikon) nije uradio posao.
Probaj Equip ili cak Tarot (Rimex) pa nikad vise neces koristiti Nikusulfuron.
 
Meni se sve čini da slabije dejstvo kod nikosulfurona (i kod mene je ista priča) ima veze sa rezistentnošću sirka na njega, pošto se već dugo i stalno koristi.
U jenom ranijem postu izjavio sam da sam ga koristio pre nekoliko god. u stvari u dva navrata i nisam uopste bio zadovoljan. Bar u mom slucaju nije bilo u pitanju rezistencija jer ja ga nisam koristio sem onda kad mi je falilo nesto Tarota.
 
Njemu je bitan partner. Za sad mi se najbolje pokazao kalisto sa njim. Jedan prijatelj je dodavao i plamena u kombinaciju sa kalistom i talismanom. Kao da je prosao brener na njivi, zuto i zakovrnuto od sirka do ambrozije. Treba samo voditi racuna da se prska do 6. lista je posle toga plamen ne sme.U pitanju su dosta male doze otrova, ali u jednom "buckurisu" naprave odlican posao.
 
Hmmm ja sam pre neki dan tukao sa punom dozom talismana,jednu njivu,koja je bas,bas zakorovljena sa sirkom!
Znaci da se bas ne nadam sa nekim rezultatom?

Imali neke moguce korekcije posle?
 
Kod mene rimex skoro da ga nije ni pipnuo sem što ga je zaustavio u porastu.Malo pobledeo i ostao mali ali opet krenuo u bujnost.Takve parcele sam juče "preslišao" sa 2l/ha Equip-a.
 
Samo da dopunim moj prethodni post.
Drugu njivu sam prskao sa kombinacijom Nikon 1,2 lit/ha + Callisto 0,2 lit/ha i sve je potpuno uništeno. Samo mi je čudno to što je sirak pobeleo kao kada se korovi tretiraju sa Merlinom. Obično sirak nakon tretmana sa nikosulfuronom dobije ljubičastu boju pa kasnije žutu i braon...
Ipak je Paopaor u pravu da je Nikonu važan partner herbicid sa kojim se meša.
 
Samo da dopunim moj prethodni post.
Drugu njivu sam prskao sa kombinacijom Nikon 1,2 lit/ha + Callisto 0,2 lit/ha i sve je potpuno uništeno. Samo mi je čudno to što je sirak pobeleo kao kada se korovi tretiraju sa Merlinom. Obično sirak nakon tretmana sa nikosulfuronom dobije ljubičastu boju pa kasnije žutu i braon...
Ipak je Paopaor u pravu da je Nikonu važan partner herbicid sa kojim se meša.
,istu kombinaciju sam radio i ja al nisam bio još u obilasku
 
Mozda je bitna i kombinacija, ali mislim da je vaznije da se unisti sirak iz rizoma. To izgleda ne mogu bas svi za koje je napisano. Cekam rezultate dejstva Equipa, u kombinaciji sa Laudisom i Calistom. Idem sutra da pogledam, danas blato.
 
Nazad
Vrh