Herbicidi u kukuruzu

Ja koristim Surfare, uglavnom važi pravilo koliko para toliko i muzike
 
Ja trenutno sa 150 l/h ali planiram da smanjim jednog dana, kad kupim krstenu prskalicu 😂
Nista ne pojavacam sve standardno i sve radi posao i ako su preporucene kolicine vode 200-400l.
Kaze mi jedan komsija, malo ti je to za zemljisno prskanje, ja prskam sa 400l/h da bi uspelo.. Ja rekoh mozes i sa 1000l da ides ako mu ne padne kisa dzabe si krecio 😂
 
Dozu stavis koliko je preporuceno ili pojacas?
Zavisi od preparata ali nikada minimalne doze, većinom maksimalne + 10% minimalno. Radio sam soju u monokulturi i bule su mi čiste njive, a mnogima koji pade plodored prljave njive jer štede.
Sa manjim dozama se stvaraju rezistentni korovi.
Recimo Kletodin od 120 idem minimalno 2l/h, a trska +50% i miran nekoliko godina.
Većina ne računa da ima preklapanja, uzglavnice i druge gubitke.
 
Ja trenutno sa 150 l/h ali planiram da smanjim jednog dana, kad kupim krstenu prskalicu 😂
Nista ne pojavacam sve standardno i sve radi posao i ako su preporucene kolicine vode 200-400l.
Kaze mi jedan komsija, malo ti je to za zemljisno prskanje, ja prskam sa 400l/h da bi uspelo.. Ja rekoh mozes i sa 1000l da ides ako mu ne padne kisa dzabe si krecio 😂
Ja sam prskao zemljišni+total sa oko 25l/kj i sve uspelo. Dronovi rade sa 15l/ha.
Najbitnije je odabir dizni, brzina kretanja, vremenski uslovi i radni pritisak.
Tih 25l/kj sa radio sa stantardnim diznama (davno prevaziđene) dvojkama, oko 1,5+bara i najprostijom mogućom prskalicom.
Ne smem da napišem šta su mi rekli promoteri i zaštitari kada pitam zašto je preporuka 200-400l/ha, mnogi bi se naljutili.
A jedan penzionisani zaštitar se oduševio kada je čuo koju normu radim jer je na pozdiplomskim studijama radio na temu smanjene količine vode pre oko sada već 50 godina.
Postoje ,,pametne" prskalice koje koriste isključivo tečne pesticide bez dodavanja vode.
 
Uradio neki 8ha sa mezotrion,nikosulfuron,rimosulfuron i terbis.
Na nekim njivama nema sirka sejanca ni jednog a negde kao da nisam ni prskao pa moram laudisom raditi korekciju
 
Nazad
Vrh