Herbicidi u kukuruzu

Nebi se slozio . Dikamba se krece nezavisno od vjetra , i to kasnije ,cak drugi dan, mozda je cak bolje ako ima malo vjetra , bar ce njive suprotno biti sigurne . Puno je tu nepoznanica . Rjesenje je samo zabrana dikambe.
 
Ja danas posejao i sutra prskanje. Mont+Terbis. Posle u 5 listu korekcija sa Hirosimom. Kao i prosle godine. I stvarno cista njiva. Naravno strnjiste prskano totalom.
 
Biće interesantna borba protiv korova ove godine. Danas sam se malo vozao bajsom po ataru, ima dosta niknutih kukuruza, neki su već u trećem listu, a sledi nam hladno vreme koje po današnjim meteogramima može da potraje. A dejstvo herbicida i hladno vreme ne idu baš jedno sa drugim...
 
Ja imam taj problem.Tjera drugi list a prskao bi Medeyom.Da li prije hladnoce ili kasnije a kasnije ce biti mozda kasno jer ce prerasti.Kazu do tri lista sa Medeyom.Nisam do sad imao problem da preraste.Prskam trecu godinu sa Medeyom.
 
Код мене попонац као ненормалан освојио већину њива. Кукуруз тек посејан чиме га шприцнути да је делотворно против њега?
 
Ingenico ima vise akt.materije od medeye ako ide i basar(S-metolahlor) nemoj vise od pola litra po hektru.Bolje ubaci litar terbisa.Inace S-metolahlor moze do 2 lista ne preko toga jer sigurno strada kukuruz.Prosle godine sam isao medeya 80gr +1l mont +1l terbis i ispalo je top,skinulo je sve korove.Inace sam ranije isao pola doze adenga po hektru plus 1l mont+1l terbis.
Pise da ingencio ima isto aktivne materije kao midea 750 gr /kg, a deluje li terbis zemljisno ,posto ja nalazim da se koristi do treceg lista kukuruza kaada su korovi vec iznikli,kod mene je parcela cista bez izniklih korova.
 
Sta mogu dodati u medeyu ako je kukuruz nikao? To medeya ide 80g po ha?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Pise da ingencio ima isto aktivne materije kao midea 750 gr /kg, a deluje li terbis zemljisno ,posto ja nalazim da se koristi do treceg lista kukuruza kaada su korovi vec iznikli,kod mene je parcela cista bez izniklih korova.
Nisam se mozda najbolje izrazio,medeya ima 80gr a ingenico cini mi se 140gr pakovanje.Samim tim imas vise preparata u ingenicu od medeje,na to sam mislio.Dakle medeya moze u kombinaciji 1l (s-metolahor) dok bi u ingenicu ja to malo smanjio da ne dobije kukuruz po tamburi pogotovu ako je vec nikao,pricam iz iskustva posto sam koristio oba preparata.Terbis primarno i deluje zemljisno ali i preko lista pa tako moze i do 8-og pera.
Sta mogu dodati u medeyu ako je kukuruz nikao? To medeya ide 80g po ha?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Terbis(terbutilazin) svakako je pozeljno 1l .S-metolahor moze a i nemora,ako je kukuruz nikao takodje ne vise od 500gr preparata.
 
Zvao ove iz hemiksa ,kazu ingeniko ne primenjivati ako je kukuruz nikao,na pakovanju stvarno pise samo do nicanja kukuruza,a medea pise do treceg lista 80 gr po hektaru aktivne materije isto 750 gr po kg preparata ,galenicin logan ista aktivna materija ssmo sto je 240 gr po litru do trrcrg lista kukuruza u kolicini 0.4 lit po hektaru sto je kad se preracuna 96 grama midea ili ingeniko,ko ce ih pohvatati najbolje iz iskustva.....

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Bio da obidjem njive a vetar duva ko lud a ima ljudi sa prskalicama jure

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Greškom sam nasuo 2l/ha umesto 1.5l/ha s-metolahlora, nisam iskoristio još uvek, da li mogu tako ili da razblažim? Dogodine ide u tu njivu soja.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Kako beše total deluje na poponac i vijušac, da li ga ubija ili ostaje rizom? Ove godine nakon mnogo godina mora i total da ide, njive su već dobro ozelenele.


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh