Herbicidi u kukuruzu

Medeya+rezon
1eXAtML.jpeg
 
Juče prskanja sa Medeya 80gr/ha+Terbis 1,5l/ha.
Kukuruz je izašao i video sam da ima poponca u njivi.Izgleda ću morati ići još sa Dikambom.
Ima li još nešto bolje da rešava poponac?
60cdd01acd14efbfdb585e9d0039d644.jpg
906f47648b8d6fdabd7a443339d17700.jpg
01f4c54bbc132f6a93c69e096d8f09a9.jpg


Послато са 2209116AG помоћу Тапатока
 
Pa zar nece odraditi herbicid Medeya korove ..zasto onda prskati sada ako ce biti korova koji ce se provuci?!Pa onda bi svi trebali Laudisom kad sve naraste po toj logici.
 
Pa zar nece odraditi herbicid Medeya korove ..zasto onda prskati sada ako ce biti korova koji ce se provuci?!Pa onda bi svi trebali Laudisom kad sve naraste po toj logici.
Odradice medeya ali ce se sigurno nesto i provuci,lakse i jeftinije i sigurnije je raditi kasnije korekciju kad je vec prskano na crno.Nije ni laudis svemoguc.Probao sam par godina bez prskanja na crno i ne bih nikad vise ako ne moram.
 
Prošle godine jedna parcela (bila livada, njiva nije sejana više od 15 godina) radjena sa Calaris pro 2.3 lit + Dikamba 0.4 lit + Fluroksipir 0.6 lit + Nikoslufuron 1.2 lit + Rimsulfuron 30 grama po hektaru. Sve prošlo super, travke nije ostalo. Kukuruz bio odličan.
 
Darko Dren, u kom listu kukuruza je prskano, ja sam mislio dodati Calaris pro u Principal Flex samo nisam siguran u kojoj dozi.
Kukuruz je sada u petom listu, čekam da prođe ovo zahlađenje pa da prskam.
 
U nedelju posejan kukuruz, juče oprskan mont+terbis+total...da li će biti dovoljno kiše i da li će niske temperature da utiču ostaje da vidimo.
 
Evo dacu primer,ako ne prskamo na crno uglavnom svi negde oko 5 lista gledamo da uradimo tretman preko lista,desi se da se okisa nemos uci u njivu 7-8-10 dana i eto ga kukuruz vec u 8 listu a korovi tepih.Jbg onda mora i skuplja hemija a i kukuruz kroz korove gubi hranivo.Cesto jedan treman nije dovoljan pa se desi da treba 2 i dodje to na slicno ko i prskanje na crno.Sejem i soju,suncokret,nekad je stiska s vremenom sve stici i sigurnije mi je ovako i ako se malo okasni negde sa tretmanom.
 
Ne razumije peet , nema takav tip zemlje kao sto negdje u centralnoj Srbiji , ili ponegdje ovde u Bosni. Mora ici na crno , a cest slucaj ako se uradi kako treba da tu nema nikakve korekcije nebu ni travka do zetve . Tu ide stara kombinacija 2L terbis i 1.5L s metalohlor , nema sta mudrovati . Takva zemlja jednostavno.
 
Ne razumije peet , nema takav tip zemlje kao sto negdje u centralnoj Srbiji , ili ponegdje ovde u Bosni. Mora ici na crno , a cest slucaj ako se uradi kako treba da tu nema nikakve korekcije nebu ni travka do zetve . Tu ide stara kombinacija 2L terbis i 1.5L s metalohlor , nema sta mudrovati . Takva zemlja jednostavno.
Naravno da ne razumem😀! Od 2 lista pa do 7-8 imas vremena i vremena da se pozabavljas korovima u kukuruzu.
Jaka stvar sto moze odraditi Terbutilazin i Metalohlor.
Znam i ja ljude koji obavezno prskaju sa te 2 a.m ali na njihovu zalost nikog od njih ne znam da nakon toga ne rade sa 2,4d ili Mezotrionom, Dikambom, Peekom ili Laudisom ili ko ce ih jos znati cime!
U prevodu bacali su novac na Terbis+Mont!
 
Nazad
Vrh