Herbicidi u kukuruzu

A imaju dvije slične biljke obična zubača i obična svračica. Na prvi pogled metlice su im identične.

Zubača je višegodišnja i za nju vrijedi sve isto kao i za ostale rizomske napasti, a svračica je jednogodišnja.

Sreća pa zubače kod mene nema, ali muhari ili koštarni e tu mi je lumax i primjenimo ga posle nicanja kukuruza, kada korov ima 2 lista. :ppozdrav:
 
Kod mene kazu da je mozes izvuci iz zemlje i 7 godina da je okacis da visi na kosu- kotarki i kad opet padne na zemlji opet nikne .
Ja iskreno imam 1 njivu koju smem da orem na 35 cm , 50% zemljista sme da se ore do 30 a 50% zemljista na 25cm plug dohvata zutu neplodnu zemlj tako da nesmes da je ores duboko :udri: :udri:
 
toshiba je napisao(la):
http://www.sveopoljoprivredi.com/kukuruz.htm
Post je spojen: [time]1298734358[/time]
_________________________________________________
Veoma koristan link za korove u kukuruzu i preparati na nasem trzistu
e moj druze toshoba ovaj sajt sto si dao treba malo da ubaci refreshhhhhhh i to jedno 3 godine :haha: :haha:. Toliko je novih preparata izaslo cak nema ni Distincta, ni Celebrity plusa i mnogih drugih...
 
Gajcanin ja sam prosle godine koristio terbis i valsagard litra litra na lanac na ovoj parceli mi je bio bostan pa je stradao e onda sam posejao kukuruz 31 maja i isprskao ga pomenutim otrovima evo i slike kako je uspeo otrov
2aaafpd.jpg
:cao:
Post je spojen: [time]1301421504[/time]
_________________________________________________
xo4a6q.jpg
 
Хвала "комшија"!
Размишљао сам о тербису због његове могућности да може да се прска чак до 3-ћег листа кукуруза (барем тако кажу у проспектима). Како си прскао на црно или када је већ никао кукуруз?
Ја плаћам услугу прскања, тако да гледам да што је више могуће прођем са једним прскањем, а само на црно је ризик ако буде сувље пролеће...
 
komsija prskao sam odmah taj dan nakon setve i kroz tri dana je pala kisa i to je to znaci nijedna travka nije nikla ja nisam mogao da verujem,ali kao sto kazes sve je to rizik :cao:
 
Da li neko ima iskustva sa herbicidom Celebrity, of BASF-a?
U pitanju je kombinacija Motivell+Banvel...Deluje zanimljivo resenje, a cena je oko 30 eura/ha.
 
Da li mi neko moze reci kako se primenjuje acetogal, da li posle setve a pre nisanja ili se ubacuje u zemlju tanjiranjem i u kojoj dozi po ha?
 
Mozes na oba nacina ali ja nikako ne bih koristio tanjiracu vec drljanjem ili setvospremac na manjoj dubini. Sve su to preparati sa Acetohlorom kao aktivnom materijom i idu od 2 do 2,5 litra po hektaru uz sto veci utrosak vode. Koristim dozu od 2,5l i bacim preko 500 litara vode i lepo je uspevalo i kad duze nije bilo kise tako da i ne radim inkorporaciju.
 
Nazad
Vrh