Herbicidi u kukuruzu

Da li si uz laudis samo lodin-bonacu ubacivao i koliko po hektaru?

Ja sam verziju hirošime bez rimexa već nekoliko godina koristio i bio sam zadovoljan ali na nepravilnim njivama gde ima preklapanja prilikom prskanja kukuruz je požuteo samo tako...
Kod laudisa se to ne dešava .
 
Hirosima imala i posla al ga i odradila

IMG-20210605-101612806.jpg
IMG-20210605-101706570.jpg
 
Da li si uz laudis samo lodin-bonacu ubacivao i koliko po hektaru?

Ja sam verziju hirošime bez rimexa već nekoliko godina koristio i bio sam zadovoljan ali na nepravilnim njivama gde ima preklapanja prilikom prskanja kukuruz je požuteo samo tako...
Kod laudisa se to ne dešava .
Laudis u split aplikaciji, u prvom splitu dodavao pola doze lodina ili bonace, drugi split ili čist laudis ili dodam i nikosulfuron, čisto radi reda..
 
Na jednoj njivi tek pred kraj skontam da mi iz tanka curi hemija. Saniram nekako, dodam 20l vode na mozda jos toliko rastvora hirosime, ubacim iz besa litar bentazona i nekih 10tak grama rimsulfurona i dovrsim parcelu. Kud puklo da puklo.
Juce obidjem taj eksperiment, kukuruzu nista ali na medji cak i palamida od 40cm visine sprzena a ostatku da ne pricam.
 
Zasto na takvoj parceli gde skoro da nema sirokolisnih korova si koristio Laudis?
Jel razlog sto si zakasnio sa primenom nekih drugih herbicida pa kukuruz prerastao ili sta?
Sirku i ne moze ciniti Laudis cuda. Kad tad povratice se.
 
Zasto na takvoj parceli gde skoro da nema sirokolisnih korova si koristio Laudis?
Jel razlog sto si zakasnio sa primenom nekih drugih herbicida pa kukuruz prerastao ili sta?
Sirku i ne moze ciniti Laudis cuda. Kad tad povratice se.
Parcela je u 5-6 listu radjena sa herbicidima i ocistilo sve, ovo mi se pojavilo na uvratinama i do puta za jedno 7-8 brazda u krug tako posle prvog prskanja, kukuruz je bio 10 lista kada sam ga prskao, zato sam isao Laudisom i to samo uvrstine gde ima sirka jer je njiva cela cista. Znam da ga nece ubiti skroz ali ajde neka ga zaustavi bar koliko toliko, rizoma malo ima jako, uglavnom je iz semena.
 
Greska u koracima,bolje da si isao sa Eqvipom,onaj rizomac je pobeleo ali se vraca nakon prve kise.
Eqvip sam radio u velikom kuruzu,poneki se savijao gde prodje traktor i nema problema,top preparat ima jako dobar protektant.
I kinez koji se pojavio kao prva kopija Motivela(msm da je bio Stocton) je bio selektivan,imao okvasivac od kuruznog ulja,ali zato prskalicu oprati,jebes macku mater,sad je protektant sojino ulje.
 
Drustvo danas sam sipao otrov u prskalicu i krenuo na njivi,uspit udari pljusak i ajde kuci. Dali vredi da se prska sa tom hemijom sutra prekosutra ili da prospem?
 
Kombinacija više aktivnih materija kojom prskamo kukuruz.

I ima u svakoj bolje snabdevenoj apoteci. I na svakoj bolje snabdevenoj stranici u temi "herbicidi u kukuruzu".
I zahteva jako srce. I da nemaš šećer.
I pošto je nov preparat, još uvek nije ispitano da li ostavlja posledice po soju koju ćeš možda da poseješ na toj parceli dogodine...
 
Poslednja izmena:
A da li neko zna kako Hirosimica utice na suncokret sledece godine? Za psenicu znam da ste pisali da ako je islo preko 1L/kj Terbutilazina nema nista od nje
 
Nazad
Vrh