Herbicidi u kukuruzu

Misiim da tu možeš samo kukuruz da poseješ zbog ranije primenjene hemije.
 
Neće ni Monsoon ništa uraditi jer je u pitanju rizomski sirak.
E tu se nebih slozio. Bas naprotiv, iz iskustva znam da monsoon sa punom dozom a to je 1l/kj oduva sav sirak, bio rizomski ili ne..... A pri tome ostaje jos i zamljisno da deluje na isti.(mada u ovom slucaju pitanje da li ce uopste da dopre do zemlje)

No code has to be inserted here.
 
Monsoon je za mene obično skupo folijarno đubrivo i ostajem pri tome.Semenski sirak će rešiti svaki herbicid u kukuruzu dok se rizomski ne uništava nikako i ničim već samo u drugim kulturama i strništima.
 
Kad se pojavio Motivel on je u nasem ataru cistio njivu od sirka. 100dm bila litra i razvaljivao je sve. Kroz godine ta aktivna materija je sve vise slabija. Na kraju se doslo do situacije sto Matic kaze sirak resiti u soji/repi/psenici a u kukuruzu ubacis Nicon i slicno eto da imas neko delovanje na sirak. Semenski ode i to recimo 95% a 5% sto prezivi dogodine je rizomski koji u soji tuces.
Da radim tropolje tj da ubacim psenicu mislim da bi razvalio sve te korove jer total je ipak mama i tata herbicid.
 
Da li bi mogao da prskam kukuruz sa fokusom ponovo, i koja doza, do sada je radjeno dva puta po 0.5l/kj?
 
Malo pre prošao pored jedne parcele koja je baš zakorovljena pa me interesuje imali ko pojma sa čime je ovo prskano,laudis , eqvip ili monsoon?

 
Malo pre prošao pored jedne parcele koja je baš zakorovljena pa me interesuje imali ko pojma sa čime je ovo prskano,laudis , eqvip ili monsoon?

Lici na laudis, mada za par dana ce taj silak lepo da pozeleni i da raste dalje nesmetano ako je samo laudis u pitanju.....
Mada ako je dobra doza imao sam prilike da i od mezatriona tako pobeli sirak pa i kukuruz.....
 
Sve dok ne zacrveni i nakon toga ne istrune nema leka za sirak, a valjda znamo da je to jako tesko ili nikako izvodljivo u kukuruzu. Sav taj sto se beli doci ce sebi za neko kratko vreme.
Ali zanimljivo mi je kako neki, odnosno kako u takvoj parceli gde ima toliko sirka dozvole sebi da poseju kukuruz!
 
Na jednoj mi parceli bukno sitni kostan.malo ambrozije i puno bokvice...
Radi se o pola hektra.
Ukidal to laudis da drmnem jednu litru
 
Nazad
Vrh