Herbicidi u kukuruzu

Juce oprskao kuruze(pun 4-ti list i krece 5-ti) sa pola doze "djavoljeg napitka" Nikostoc 0,5lit+15gr Tarota+0,3lit Zeazina+100mil Mezokora
 
Pala je lepa kisa posle prskanja, ali ambrozija poterala fino. Ne znam da li ce je Mezotrion sibnuti kako treba, Ili ici opet sa Dikambom kao prosle godine, lepo je sprzila ambroziju.
 
Neznam koliki je kuruz,2,4D do 3-ceg lista Dikamba do 5-tog,pre Mezotrion,sa dozom od 250mil delje dobro ambroziju,pod uslovom da nije prerasla

Planirao sam sa istim dozama,zavisice posle ovih kisnih dana sta i kako.
 
Tj.nasao sam podatak da plodored nema ogranicenja ali me zanima ako preklopim npr.3 reda prilikom prskanja sa 1l po hektaru terbisa +mezot.+siran da li to utice na zito?
 
Pa uvek ide povrsinski,samo sto akt mat stvara "film" na povrsinskom sloju i nedozvoljava dalje nicanje,vremenom se spere u dublje slojeve i razgradi,pise sve lepo na boci
 
Kazu iz Bayera da se Laudis naj bolje poklapa sa Talismanom za prosirenje delovanja na rizomski sirak. Kombinacija 1,5l laudis - 1l talisman - 1l zeazin.
Ja slabo imam potrebe za ovim jer sejem ultra hibride al sam jednu njivu promasio nikao rizom a obican je hibrid, tako da cu ovo probati.
 
Do koliko listova kukuruza moze da ide ADENGO bez posledica po kukuruz i što bi bilo dobro mu dodati da reši već izniklu palamidu (+gavez i štavelj)
lp
 
Nazad
Vrh