Herbicidi u kukuruzu

I ja sam nekada isao sa dikambom pa me koliko puta hvatao 7list pa mu "nista" nije falilo.
Aj objasni u cemu je problem da ga stave i ovde do 10lista, valjda je to interes vise bi se prodavao.
Da @zlato nije spomenuo pik za peetovo resenje nebi ga pomenuo ovde niko vec par godina
I mi smo koristili dikambu u debelo 6-om listu bez posledica.
Otkud znam zašto je ovde Pik reg. do 6-og.... Vidiš da i terbutilazin drže do 3-eg a ide i preko trećeg. Maton kažu može do 5-og a svi znamo da je najbolje do 4-og.
A što se tiče uticaja klime na fao, pa to je nešto sasvim drugo. Produžena vegetacija zbog čestih kiša pa zato i fao nemere biti isti. Već kod komšija, Cro., Hun., Rom., nije isti a gde neće u GB. Jeba ga ti kako je bilo prošle i pretprošle godine kod nas? I veće fao grupe su se ponašale kao ove manje. Sve spustile vlagu na 14 do pola oktobra. Fao 600 se komotno mogao zvati fao 400. I šta sad treba da im menjamo fao od godine do godine? Kad bi znali kakva će godina biti možda i bi.
Ako je kukuruz u uzrastu npr 6-ti list. On ima šest listova pa ga hebi, a kad i koliko mu je trebalo da dođe do tog uzrasta totalno ne bitno ako mu onda smeta ili ne smeta npr Pik. Ne gleda se u hemijanju na štopericu nego na uzrast.
A to što se Pik ne spominje ovde na forumu.... kakve to ima veze? Mada grešiš, spominjao ga ja nedavno a spominjali ga i ostali članovi , npr @Matić, i pisalo se kako je to vrlo dobar herbicid jedina mana mu što ne skida kereće grožđe.
 
Kazem slabo spominje=slabo koristi, ni dikamba ne skida kerece grozdje. Verovatno singenta zna zasto je do 6lista da mi ne bi lupali glavu, treba se drzati uputsva uz mala odstupanja kada se mora.
 
Da li sme da se ručnom prskalicom isprska oko kukuruza neka trava iako je on prešao i 10 list? Dakle ne po listovima nego u donjoj zoni oko stabla.
 
Na žalost tako je.Meni se baš sviđa njegovo dejstvo i učinak jer pratim neke parcele gde znam da su vlasnici sigurno njega koristili pa ću ga probati sledeće godine.
 
I mi smo tako prskali u to vreme.Bio je 3 lista.Ne smem ni da idem da vidim.
Na žalost tako je.Meni se baš sviđa njegovo dejstvo i učinak jer pratim neke parcele gde znam da su vlasnici sigurno njega koristili pa ću ga probati sledeće godine.
Kod vas je možda bilo više kiše,kod nas sve na kašikicu.
 
Jedino me teši što kažu da može da čeka kišu 6 do 8 nedelja a prošlo je tek oko 2 nedelje.
Izvinjavam se Zmaju-pogrešio sam-mi smo u to vreme tek posejali.
 
Sto se tice Adenga, ove godine gde sam radio s njim i sa 0.45 l/kj Matona, setva je bila 4 Aprila a prskano kad je kukuruz bio u 3 lista. Nekih 10-12 lit kise padalo 2 Maja. Ucinak 80-90% na parceli gde godinama je bila soja a borba sa ambrozijom silna.
Korekcija sa 0.15 l/kj Mezotriona + Terbutilazin mislim da oko 0.5 l/kj kad je kukuruz bio u fazi 6-7 listova.
Parcela cista ko suza.
Ponavljam da na ovoj parceli u zadnjih 10 god. bila soja koja se bar 5-6 puta tretirala totalom posle setve kad je ambrozija bila visoka cak i 30 cm.
U godinam kad se nije tretirala totalom radio sam posle setve Metribuzinom i mogu reci da ako Adengo u kukuruzu je imao ucinak na ambroziji od 80-90%, Metribuzin u soji sto se tice ambrizije imao je ucinak od 20-30% (ako)!
 
Nazad
Vrh