Herbicidi u kukuruzu

Neko je spomenuo twister. To je kao i Clearis Pro Syngenta koji po ogledima ima i 97+ % uspesnosti. Mozete ga i sami praviti 1l Terbutilazin + 0.2l Mezotrion / ha. Jeftinije i agresivnije je 0.3 Banvel pa ja idem sa njim iz tog razloga.
 
Ja sam prosle godine neke parcele gde je bilo ambrozije prskao sa 0.25mezotrion +0.25 terbutilazin/ha i sve je sprzeno. Prskao sam u 7 listu.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko prošle godine koristio Calaris pro, koja mu je bila cena po litri i kako ste zadovoljni?
 
Mixer

Ja sam koristio Calaris u kombinaciji sa Motivel 6 OD znaci napravio je harakiri i to ti mogu reci da je kukuruz bio neki i oko 9 lista,a nije nista osetio ,ako bog da i ove god.cu isto.Nemogu da se setim cene ali mislim da je tu oko 1500-2000 litra bila.
 
Mixer
Koristio sam Calaris pro,zadovoljan sam,cena bila 18 evra litra,placenje posle skidanja suncokreta,Najise sam zadovoljan prosle godine combinacijom Mustang i Nikon,e sad za ovu ce vidimo koje trave budu i u kojoj fazi pa ce tako i delamo svaka godina prica za sebe...
 
Jel dodajete nesto uz Adengo ili prskate samo njima ?? Procitao sam negde (mozda na FB) da neko dodaje malo terbutilazin
 
Lacarac i ivan-sakule

Jel ste koristili i okvašivač uz tu kombinaciju?

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Vise me interesuje razlog dodavanja, zbog toga sam i pitao ?? Jer sam prskao zadnje dve godine Adengom i bila cista njiva do jesen. Prosle godine sam samo morao zbog sirka na 2,5ha da oprskam Talismanom
 
Spremam povrsine za setvu cim dopusti vreme od 15.februara,prosle godine ne to bilo moguce oko prvog marta,... sad ako se secas kakav je mart bio,lako ces zakljuciti da je do setve koja je bila 5-6.4 mogla da nikne i lep kolicina korova,onda je doslo ono zahladjenje i kukiruz je sporo nikao...kada je vec bio u drugom trecem listu bilo je i malo veceih korova e zato je dodata i ova aktivna materija da malo pojaca dejsvo,ali su ti veci korovi samo zauatavljeni,dok je komplet sve ispod 10cm sprzeno
 
Pa dobro to je znaci iz drugih razloga, ja mislio da se dodaje zbog prosirenja spektra delovanja. A vidim kod mene odnelo sve a nije bilo korova ni kasnije.
 
Ja sam prosle godine radio tri kombinacije i svuda je iso terbutilazin... ali i godina je bila povoljna da se sprzi sve....adengo jedino nike skinuo poponac,jeste ga zaustavio ali se povampirio kasnije
 
Nazad
Vrh