Herbicidi u kukuruzu

A jel rizomski ima sanse da se probije kroz zemlju ili se umulja i ostane samo koren za sledecu godinu?
 
Rizom je čudo prirode :osmeh: taj sve preživi i ostane ne samo za sledeću godinu već i za sve naredne godine ako ga totalom ne uništiš.
 
Kako ste zadovoljni sa monsunom ove godine?kod mene sirak nije ni pipnuo,nemam pojma sta se desilo .
 
Poslednja izmena:
Kako ste zadovoljni sa monsunom ove godine?kod mene sirak nije ni pipnuo,nemam pojma sta se desilo .
O unistenju visegodisnjeg sirka u kukuruzu trebalo bi staviti tacku nakon recenice da nema dovoljno dobrog herbicida za totalno unistenje istog!
Koristio sam dosta toga sto je bilo i sto je danas na trzistu zadnjih 25 godina i sve je bilo mrka kapa! Zadnjih godina koristio sam Equip pa ga promenio za Monsoon prosle god. da bi ove koristio Rimex!
Mogu reci da ni jedan ne pruza zadovoljavajuce rezultate!
Uradi sta uradi ali nikako nemaju moc totalnog unistenja!
 
Sirak u kukuruzu se drži pod kontrolom i eventualno uništava onaj iz semena a rizom se uništava isključivo u strništima,soji,povrću i suncokretu.
 
E mi smo prskali nase njive posle setve sa terbisom i montom,a posle u 6-om listu peak,mezatron,siran i rimex
a kod kuma nismo radili posle setve,trave bilo u visini kukuruza,a kukuruz 7 listova. Kazem kumu da kupi 1L Monsuna,(ima 60 ari) ne da je odradio Monsun posao,ni jedna travka nije prezivela,a bilo ih je raznih,ambrozija,palamida,cicak,paprika,sirak itd
prvi put smo ga koristili i ja sam prezadovoljan.
 
Sirak u kukuruzu kako smo svi zakljucili ne vredi se boriti. Praksa ce biti 2x po 0.6l/ha nikosulfurona nekog u 4pera pa u 6 pera. Planiram sa S metolahlorom probati dogodine da semenski drzim pod kontrolom. Kako mi je plodored nesto-kukuruz-nesto, u usevu nesto cu unistavati sirak kao sto Matic kaze. Najefikasnije je total posle psenice, mada i u povrcu/soji Agil, Fusilade roknu ga samo tako.
 
Calaris pro, ono sto sam ja video, je odradio fantastican posao. Sve je izgorelo cak i ambrozija visoka 20-ak cm.
 
Slazem se sa vama sirak u kukuruzu je gotovo nemoguca misija.Ali primetio sam da npr motivel 6 od od belchima radi mnogo bolje od nikostocka talismana i ostalih kineza.
 
Kod mene i nema sirka ali ono malo što je niklo Monsun ga je uništio kao i sve širokolisnate korove osim Štira koi nije ni pipnuo mada u uputstvu piše da i štir uništava .
 
Štir mora biti zdravo mali da bi ga ubio na mrtvo.Ne opravdava svoju cenu nikako.Ili imamo babaroge po njivama ili su nam uvalili lošu hemiju.
 
Plodored je prvi herbicid,uslov da svi ostali imaju efekat,pa bili oni i kinezi.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
O tom stiru smo napisli barem 100 postova, ali ne citate. Imamo pojavu rezistentnog stira, stoga Monsun i slicni preparati nece ga unistiti. Taj stir je izuzetno neotporan na 2.4d i dikambu.
 
Nazad
Vrh