Herbicidi u kukuruzu

Takođe ove godine sam radio Adengom, 15-og aprila, i posle par dana palo onih 50 l kiše, učinak fantastičan, rađeno sa IDK 12003, sa 170 l/ha.
 
Ja sam svoj oprsko adengom kad je bio u skoro citavom 5 listu, to je bilo prije 10ak dana. Nista kukuruzu za sad nije, ko da uopste nije prskan.
 
Sve je to O.K. a meni je malo rano da idem u 3 listu.Njiva bukvalno spremljena dan-dva pre setve tu korova skoro da i nema do 3 lista...A cena Adenga je malo poveća kad imaš jeftinije i isto dobre kombinacije u 3 listu.:ppozdrav:
 
Ja sam spremanje za ovogodišnju setvu završio 18.03, a prskao 15.04.

Slažem se da bi Adengo uspeo treba kockice da se slože, rano da se pripremi njiva, da bar odstoji 3 nedelje pre tretmana, i da bude kiše, u protivnom, bolje koristiti Laudis, sigurniji je a i cenovno jeftiniji.
 
Meni se ove godine 0.8 terbisa+0.8 monta pokazalo odlicno,korovi su bili pod kontrolom do 6 listova i onda su krenuli ali su bili 1-2cm osim samoniklog suncokreta koji je bio veci. Jedina njiva (kumova) nije radjena posle setve,nego samo Monsun u 7-om listu,a i trava je bila velicine kukuruza.
 
Na nekim drugim sajtovima moze se ponaci i taj podatak (mislim na to da se koristi do sedmog lista).
 
Jel mogu zemljišni herbicidi koji se koriste u kukuruzu da se isperu sa zemlje i vodom prenesu na druge parcele usled obilnih kiša? Kod nas su danas bukvalno jezera i ima ih na međama soje i kukuruza, i na ravnom i na nagibima... Kako će to soja podneti?
 
Galenikin Talisman je u Evropskoj uniji registrovan do 8. lista. Kako to?

Tako sto se za registraciju do 8 lista placa mnogo vise nego za isti herbicid registrovan do 6 lista.Naravno da sa registracijom do 8 lista prodaja ide daleko bolje.
Sve te price da kukuruz sa 7 listova padne kad se radi sa nikosulfuronom su glupost.
Kod firme Agroarm ima dva indenticna nikosulfurona.Jedan do 6 a drugi do 7 lista registrovani.
 
Jel mogu zemljišni herbicidi koji se koriste u kukuruzu da se isperu sa zemlje i vodom prenesu na druge parcele usled obilnih kiša? Kod nas su danas bukvalno jezera i ima ih na međama soje i kukuruza, i na ravnom i na nagibima... Kako će to soja podneti?
Mogu naravno.imo sam slucaj 2013 mislim ,do komsijog kokuruza jedno 6 redi nije na kraju ni bilo soje ostala takva cele godine,cak se nije ni osusila al nije ni rasla.
 
Ovako stiglo iz galenike ..........
2138a9b5766ec941daf2184d2b29edab.jpg


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Mani se dodoje Lidija sa tri zuba u glavi,sise za pojasom kao revolveri upasane i 70+godina!:haha:
 
Nazad
Vrh