Herbicidi u kukuruzu

Nikola, posle koliko vremena radiš split? Nekih 10-12 dana? I onda ima još toliko da stoji do paranja. Dobro, ima vremena još do tada.
 
Moja kombinacija herbicida u kukuruzu vec 5 god. Ostao sam duzan nekom clanu cene preparata pa sada da napisem. Equpe 11e 1l Banvel 14e 1l.

6hkz2t.jpg
 
Ljudi kako ste se resavali Štavlja korova ako ga imate ili ste ga imali,obicno se javlja posle razoravanja deteline?

Poslije zadnje kosnje koju napravis malo prije nego sto bi trebalo, kad malo krene vegetacija , total, poslije nemas problema ni sa ljujlevima ni ostalim visegodisnjim korovima. Normalno pricekas da se korovi osuse i ores, tako sam radio zadnjih godina i najmanje problema u slijedecoj kulturi.

A kod sjetve u takvo zemljiste obavezno tretiranje sjemena insekticidom koji djeluje dok se biljka dovoljno ne razvije da nema problema od zicnjaka itd.


A sirokolisne korove u kukuruzu najvise sa dikambom. Inace i harmony je jako djelotvoran(ili neki njegov generik) za stavelj a mislim da se moze koristit i u kukuruzu od 3-5 listova.
 
Poslednja izmena:
Odlicno ga skine cak i rizomas ali se posle povrati

I donese seme koje sledece godine indukuje ogumak sirka, a posle prolaska setvospremaca u prolece taj ogumak zahvati jos veci prostor. Kod mene se pokazalo da Laudis ne moze sam, jer onda dogodine je brdo sirka.

Neko je pitao za Monsun i kisu. Ne znam nisam imao da mi kisa opere Monsun da bih mogao odgovoriti. Trebalo bi da deluje i na niknute korove i zemljisno, ali...
 
Prskam sirak u 2x jer nice sukcesivno. Da, smanjim prinos time. Ako pustim da se od semenskog formira rizom i da mi baci seme, onda treba godine borbe da ocistim njive.
 
Danas kupio Siran (850 din/l) i Dimark(1900 din/l).
Mozda sam mogao da prodjem sa nekom drugom kombinacijom(jeftinijom),npr. sa Matonom,ali nema mnogo trave,pa sam se opredelio za ovu da bih sacekao jos neki dan,mozda iznikne jos neki korov,taman da kukuruz bude 5-6 lista.
 
Nazad
Vrh