Herbicidi u kukuruzu

Propenpop, isto ti je:
-ako gledaš materije, ista akt.materija;
-sa full dozom oba preparata je ista gramaža te akt.materije;
-ako gledaš cenovno, sa Equipom ćeš morati još nešto da spremiš, a ako ideš Equip + Laudis to će da košta dosta više nego Monsoon. Monsoon može sam da se izbori sa širokolisnim.

Ja sam koristio Equip + Laudis, i ako samo zbog sirka misliš da ne žališ pare, probaj bolje Monsoon, jeftinije je a efekat ćeš već videti. Još jedna stvar, ako se pak odlučiš za Equip + Laudis, nemoj da ih mešaš, jer Laudis "proradi" pre Equipa i samo će ti izbeleti sirak, foramsulfuron neće dejstvovati punom snagom. Prvo Equip i posle par dana Laudis. I ne daj da preraste sirak, tek tad nećeš ništa uraditi. Srećno.
Reci mi samo jos molim te da li je po tvom misljenju bolja ful doza od jedanput ili split, i obzirom da sam sejao oko 04. Aprila kada je vreme da se prska najbolje da ne preraste sto kazes onda nista nevredi.....?

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Lane nije bio problem.Spržio je rizom i semenac.Ispada da ga reklamiram ali mene je samo prijatno iznenadio i to iskustvo hoću da podelim i pomognem nekome ako je moguće.
 
Ako ima ko da ne spava ili sutra ranoranioci, hteo sam pitati za misljenje da li da tretiram merlin flexom njivu danas posejanu kukuruzom a vec ima pomalo na njoj palamide i misjakinje ne znam da li da je radim sada tako ili da mozda pricekam da izadje i ostala trava pa recimo sa monsun activ sta mislite ljudi,a jos je bitno da placam prskanje rade mi usluzno pa zato mislim uzeti neku kvalitetniju hemiju da ne moram ponovo korigovati
 
Reci mi samo jos molim te da li je po tvom misljenju bolja ful doza od jedanput ili split, i obzirom da sam sejao oko 04. Aprila kada je vreme da se prska najbolje da ne preraste sto kazes onda nista nevredi.....?

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока

Nisam radio Monsoon u splitu, pa i ne mogu da prosudim jeli bolje. Taj sirak je gadan, a kako ga ni višestruke doze ne skidaju, nerealno mi je da idem sa pola doze. Zato udaram sa svime što imam, pa- "kom opanci, kom obojci". Da su širokolisni problem (kao u soji recimo) verovatno bih išao u split varijanti. I taj datum setve je problem, sirak voli toplije zemljište (majske temperature), pa ga možeš očekivati opet i posle prskanja, znači tek će da počne da izbija. Ove godine je setva krenula ranije, pa stvarno ne znam šta će biti do kraja.
Kad da prskaš- dok ne ojača, da ne prelazi nekih 15cm visine (a opet da ga bude, da ne prskaš zemljište nego korov), ako nije veća površina da izađeš predveče + bonus da rastopiš Uree (ja planiram oko 5kg na bure od 440lit), tako ćeš dobiti bolje usvajanje preparata.
 
Monsoon nije svemoguc, slabije deluje na korove kao palamida i popanac. Zato po meni treba ici u 2-3-4 lista sa nekim hormonskim preparatom pola doze, a posle moze Monsun, Laudis i slicni. I Kalisto nije za popanac bas nesto srecno resenje.

Smislio sam ovako:
Prskanje 1: a) 2.5pera Maton 0.5l/ha (flekovanje gde ima trave samo)
b) 4-5 pera Banvel 0.35l/ha + Nikosav 0.5l/ha
Prskanje 2: a) 6 pera Intermezzo 0.2l/ha + Nikosav 0.75l/ha
b) Laudis 1.5l/ha + Nikosav 0.75l/ha (ako nema rizoma cist Laudis samo)
c) Monsoon 1.2l/ha

Kombinacija 2a se koristi tamo gde sledece godine sigurno nece ici secerna repa, 2b gde ce sigurno ici repa i gde ima navala sirkolisnih korova i gde ima Pepeljuge, a 2c gde nema Pepeljuge (Chenopodium obicna i srcolika).
Monsoon nosi Pepeljugu, ali u dozi bar 1.5l/ha a pozeljno je 1.8l/ha.

Prskanje 1a ili 1b zavisi najvise od broja korova koji niknu. I Maton i Banvel su dobri za palamidu, meni se vise dopada Maton, Prednost Banvela je sto ona ima i sirka napolju pa mogu u jednom prskanju i njega da mlatnem sa nikosulfuronom.
 
Eqvip ima aktivnu materiju istu kao i Monsun stim da je kod Monsuna količina 31,5g/l a kod Eqvipa 22,2g/l plus Monsun ima i Tienkarbazon 10g/l koi deluje na širokolisne korove i to i preko lista i preko zemljišta a takođe ima i protektant ciprosulfamod 15 g/l tako da je po meni MONSUN mnogo bolje rešenje od Eqvipa a i matematika to potvrđuje.
 
Kod Moonsona u uputstvu pise: u jesen iste godine, moguća je setva strnih žita, a na proleće naredne godine, pored jarih strnina i suncokreta, moguća je setva šećerne repe, kukuruza, soje, graška, krompira. Setvi treba prethodi obrad a zemljišta na minimum 10 cm dubine;
dal je dovoljno samo tanjiranje ili mora da se ore jer kod nas u crnom ritu sa oranjem ne može žetveni sloj napraviti samo sa tanjiranjem.


Taptalk LG-65
 
Kanački išao sam sa litrom po jutru iliti 1.75l/ha a tako ću i ove godine.
Camel Driver tanjirao sam kukuruzovinište prskano Monsunom i posejao pšenicu.Nikakvih posledica nema.Inače naručen i danas stiže Monsun cena je 3.000 rsd litar pakovanje 5l.
 
Danas poručio hemiju za kukuruz. Uzet principal plus i za probu na 4 kj principal plus ali u minđušarevoj varijanti (Rimex + Siran 750 wg + Coloseum).
 
Nema puno korova, pa sam mislio raditi sa tim, rece mi jedan prodavac za tu kombinaciju a i cijena je prihvatljiva, prosle godine sam radio Seldon+ Arat.
 
Pazi koloseum slabije deluje na tatulu, pomoćnicu (kereće grožđe) i abutilon e sad nikosav će još poklopiti tatulu ali ova dva teško.
 
Potpuno tacno. Tatulu nosi nikosulfuron, medjutim ta kombinacija pravi problem za sledeci usev ako je soja zbog kereceg grozdja. Abution je problem u secernoj repi.
 
Da li je bolje onda do 5 lista udariti maton i nikosav ili da ostanem na visegodisnjoj dosadasnjoj kombinaciji intermezo i nikosav?
 
Po savetu zastitara siran 0.5l banvel 0.25l po hektaru plus fitofert prehrana 3 l po hektaru prvi tretman u četvrtak ako vreme dozvoli.posle 3 nedelje drugi tretman
 
Nazad
Vrh