Herbicidi u kukuruzu

Evo dokle je stigao rizomski sirak na njivi spremanoj 02.04
0752ab14bfe7f0dd7678b7a531d897c3.jpg

Zbog ovoga sam najvise u dilemi monsoon ili equio i laudis [mislim na equip)

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Propenpop, isto ti je:
-ako gledaš materije, ista akt.materija;
-sa full dozom oba preparata je ista gramaža te akt.materije;
-ako gledaš cenovno, sa Equipom ćeš morati još nešto da spremiš, a ako ideš Equip + Laudis to će da košta dosta više nego Monsoon. Monsoon može sam da se izbori sa širokolisnim.

Ja sam koristio Equip + Laudis, i ako samo zbog sirka misliš da ne žališ pare, probaj bolje Monsoon, jeftinije je a efekat ćeš već videti. Još jedna stvar, ako se pak odlučiš za Equip + Laudis, nemoj da ih mešaš, jer Laudis "proradi" pre Equipa i samo će ti izbeleti sirak, foramsulfuron neće dejstvovati punom snagom. Prvo Equip i posle par dana Laudis. I ne daj da preraste sirak, tek tad nećeš ništa uraditi. Srećno.
 
Koliko sam video prošle godine(prvi put sam ga koristio)jedini korov koji je stopirao u rastu a nije 100% ubio je palamida.Ostala je mala i žuta svo vreme mada je na jednoj parceli znatno redukovao palamidu pošto je sada tamo soja pa se lepo vidi da je prošlogodišnji ogumak desetkovan.Videću nakon skidanja pšenice kakvo je stanje jer sam relativno nov u primeni Monsuna.
 
A sto je najgore ni Rimsulfuron ne skida, mozda ce ipak Nikosulfuron i Peak
Rimsulfuron nosi kerećak,ali da nije veći od prvog para stalnih listova,okvašivač obavezan! Nešto ću i ja prskati sa tom kombinacijom
Pardon,sad sam gledao,rađeno lane sa kombinacijom Siran wg(nikosulfuron) + Peak i Solanum nigrum kaputt
 
Poslednja izmena:
Znači palamida ,a kod mene na kukuruzu će je biti dosta nešto planiram za široku da idem coloseeum i zeazin
 
Jel ima leka u usevu kukuruza koji jos nije nikao a ima palamide,poponca i divlje kupine koja je izasla,cime to moze da se suzbije dok jos nije nikao a da to nije total,jel ima nesto delotvornije za kupinjak.....?
 
Nazad
Vrh