Herbicidi u kukuruzu

Koliko znam od iskusnijih ovde, nema veze klica dok god ne ugleda svetlost dana....tako da mozes da prskas. Mislim da bi 1,5 - 2L totala bilo dovoljno ovde...ispravice me ako gresim :ppozdrav:
 
Pa da, neka mala doza, nije velika trava. A svakako ćeš prskati kad iznikne kukuruz a i još trave.
A čime uništiti kamilicu? Imam na jednoj njivi jedan deo, baš dosta. Hoće li joj maton+nikon nauditi? Ne znam otkud kamilica, doduše bila je i ranije ali samo na toj njivi.
 
Da li je monsoon, i ako jeste koliko je losiji od neke kombinacije npr equip i koloseum ili laudis....?

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Monsoon nimalo nije losiji od tih kombinacija kojih si nabrojao cak je i bolji jer deluje na sve korove(sirokolisne i uskolisne) kontaktno i zemljisno,a moze i do 8 lista da ide!
 
Maticu sta ti ja problem kad moras da ides sa Monsunom? Koju travu ti preskoci koji preparat?
 
Znaš kako.Ranije smo se bavili baštovanstvom a koristimo dosta stajnjaka između ostalog pa bude svega a najviše me muči sirak koga Nikosulfuron ne rešava idealno pa bude ardala na nekim parcelama.Sa Monsunom imam čistu njivu skroz do kraja što mi se veoma sviđa.
 
Nikosulfuron ima manu sto kad je hladnije onda nema tu efikasnosti kao foramsulfuron. Ako se poklopi kvalitetan nikosulfuron i toplo vreme delovace isto kao i Monsoon.
 
Ja sam mislio da prskam sa Rimsulfuron + Peak relativno jeftina kombinacija.Sutra krecem u potragu i kupovinu istih , neki savet uvek dobro dosao u vezi ovih herbicida:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh