Herbicidi u kukuruzu

Idi ti sa punom dozom Sirana od 1.25l/ha tj.polovinom od te doze jer radiš split.
 
Poslednja izmena:
Čiste su njive po koji sitni iz semena nema problematicni korova ja sam teo barer majster nije mi zastitarka dala ujedno i prodaje hemiju spara me tako svake godine ubedi me da skupu hemiju ostavim za kasnije ako bude potrebe al važno je da su njive čiste
 
Ja imam za ovu godinu sledeće kombinacije :
- 2.4D do 3.lista Dikamba + Fluroxipir + Nikosulfuron 5. list Terbutilazin + Mezotrion 7.-8.list
- Prosulfuron + Nikosulfuron 5.list Terbutilazin + Mezotrion 7.-8.list
 
Verovatno da pojača spektar delovanja na sirokolisne korove.


@mindjusar Koliko ideš terbutilizin-a u kombinaciji sa mezatron i nikosulfuron?
I jel to sve njive špricas sa tolikom hemijom, ili samo zakorovljene? Nesto mi to mnogo hemije i prskanja
 
Ja sam radio sa telusom i zeazynom,nakon tretmana za 12 h je palal lijepa kiša.danas obilazim i vidim ide mlada trava,hoće li je uništiti?
Nece,krece polako botanicka basta.Istu kombinaciju sam prskao i iskustva mi govore da od tog bacanja para na crno nema leba....nazalost,bar na ovom tipu zemljista.
 
Ja svake godine prskam na crno protiv muhara a posle nicanja za sirokolisnatu i eventualno korekciju uskolisnate. Ljudi kod mene koji ne rade prvi tretman dok kukuruz izraste na 3-4 pera ne vidi se vrsta gde je od trave.
 
Nazad
Vrh