Herbicidi u kukuruzu

Imam nešto njiva koje su jako rano orane i sad ima jaaako puno gorusice pa sam hteo da oprskam sa totalom posle setve i kad već prskam da stavim i neki zemljišni herbicid. Jel može to tako? Neka preporuka za zemljišni herbicid. Ako uspe uspe ako ne dobiće ponovni tretman.
 
Imam nešto njiva koje su jako rano orane i sad ima jaaako puno gorusice pa sam hteo da oprskam sa totalom posle setve i kad već prskam da stavim i neki zemljišni herbicid. Jel može to tako? Neka preporuka za zemljišni herbicid. Ako uspe uspe ako ne dobiće ponovni tretman.
Pre par dana sam radi takvu parcelu.S -metalahlor +total.Kada nikne kukuruz ide Callisto.
 
Nesto sam na crno oprskao i sad cekam kisu....ovo ostalo sam mislio jeftinije varijante u 3.-4. listu prskati veloxom i zeazinom ili maton i nikosav, sta mislite?
 
Sta mislite o ovoj kombinaciji hemije za kukuruz?
Mont na crno, posle setve, pa u fazi treceg lista Zeazin+Maton.

Najmanje preporucene doze. Njive su uglavnom slabo bogate humusom, i nisu preterano zapustene. Sirka uglavnom nema, od uskolisnih muhar, a od sirokolisnih palamida ,,na pecate'' koja je lepo bila krenula pre pripreme, a sada je samlevena - makar prvo kolo; stir; ambrozija.
Zato sto su mi sirokolisni veci problem, mislim da ih ,,sacekam''.
 
Da li sme totalom da se oprska njiva gde je posejan kukuruz pre 4 dana, ali je kukuruz već pustio klicu? Izniklo je dosta palamide pa sam zato mislio totalom da oprskam.
 
da li neko ima iskustva sa motivelom extra 6 iod prilike kolika mu je cena?
dvoumim se izmedju njega i equipa pa sta mislite koja je bolja varijanta, a za sirokolisnate bi stavio koloseum, kombinacija sa laudisom mi je preskupa, mada ne znam kako se od prilike krecu cena kompleta 10l equip + 7 l laudisa...
 
Taj original motivel ima 2x jacu cenu od kopija. Coloseum je jako dobra dikamba. Laudis ne preskace tatulu kao koloseum.
 
Sta bi bilo najpovoljnije od preparata sa am mezotrion na trzistu?Moracu brzo da prskam na nekim njivama, donja zemlja i toplo vreme, krecu sirokolisni.
Znam da ih sada bukvalno ima svaka kuca
 
Nazad
Vrh