Herbicidi u kukuruzu

Zazyn 2l i telus 1 l na h.Kod telusa sam se zajebo trebalo je ići 1,5l na ha.Šta mislite da nadohnadim to kroz novi prolaz.
Moje misljenje je da i nisi pogrijesio, mogao si ici na 1,2 ili 1,3 litre, ali sta je tu je. Ovo sa 1,5 litara je za kolege sto imaju velik procenat humusa u zemljistu, a kod tebe je predpostavljam isto s.... od zemlje kao i kod mene.
 
Isto mi je rekao i danas kolega iz bajera,njihov zaštitar a i nemam je problema sa koštancom.

- - - - - - - - - -

Radio sam po preporuci i bilo mi je krivo što nisam manje išao sa zezyn-om jer nevolim lupat puno hemije pogotovo što tu ide pšenica na jesen.Mada je bolji što se toga tiče od lumaksa koji se duže zadržava.Do oranja će proći 7 mjeseci što je dovoljno.
 
Kakva su vam iskustva sa Adengo-m? Kako sam se raspitivao moze se primenjivati od setve do 3 lista i deluje kao korektivni tj. uklanja sve iznikle korove i deluje kao zemljisni nekih 70dana.
Nisam citao predhodne stranice. Ukoliko je pisano ranije o ovom preparatu vraticu se neku stranicu nazad i procitati.
 
Pre dva dana odradjen Adengo u kukuruzu sa 400ml po hektaru.A u kukuruzu koji je zdruzen sa pasuljem odradjeno 3lit stomp aqua i 2 lit afalona.Sad samo cekamo kisu i naravno molimo se Bogu.
 
Skup je adengo, a nema spektar delovanja da moze sam da ide. Preporuka je prskati svakako kad kukuruz nikne u 2-3 pera. Prvo jer nosi i niknutu travu za koju je registrovan (komponenta iz Monsuna), a drugo je sto onda imate vise vremena da gadjate pre kise tretman.
 
Donekle tacno. Monsun je kilav za popanac. Kombinacija hormonski preparat u pocetnoj fazi i kasnije korekcija Monsunom je kombinacija koja moze i najvecu dzunglu da ocisti od korova.
 
Kakva su vam iskustva sa Pikom+talisman?Pitam zato sto se ne pojavljuje isti korov kod svih,ima tu do podrucja.
Ja sam ga koristio prosle godine,resio je stvar,nije skup a moze i do 7 pera,ali ja nemam nekih korova kao u vojvodini pa zato pitam kakva su vasa iskustva.
 
Nazad
Vrh