Herbicidi u kukuruzu

Uzmi nešto na bazi Terbutilazina(Terbis,Zeazin,Hemazin...)za širokolisne to ti je najpovoljnija varijanta.S-Metolahlor je paprenija varijanta cenovno.

Pa nekim preporukama preporucuju s-metolahlor i terbutilazin zajedno, zbog prosirenja spektra delovanja. A i pre je radjeno sa acetohlorom i terbutilazinom zajedno.
Mada probacu da nadjem acetohlor verovatno ce moci da se nadje nesto i ove godine. A imam za 2ha preteklo od prosle godine.
 
Koliko vidim ovde svi vecinom koriste jako dobre herbicide u kukuruzu a trave opet koliko hoces,dali polako gubimo bitku sa korovima ili smo mozda neku operaciju preskocili pa se trava otima kontroli.
Kolega dosta se greši u primeni preparata, najveća greška je prerastanje korova (neka još malo neka izađe pa okiša ili zahladi posle primene herbicida i onda seks do bola), ko može split aplikacija ili prskati sa preparatima koji deluju i zemljišno (2-3 lista eventualno do 5-og lista useva ako je korov mali), ja gledam da kukuruz do kraja 6-og lista isprskam i kraj sa tretmanima u kukuruzu.
 
Poslednja izmena:
Pa nekim preporukama preporucuju s-metolahlor i terbutilazin zajedno, zbog prosirenja spektra delovanja. A i pre je radjeno sa acetohlorom i terbutilazinom zajedno.
Mada probacu da nadjem acetohlor verovatno ce moci da se nadje nesto i ove godine. A imam za 2ha preteklo od prosle godine.

Kolega nemoj bez s-metolahlora , ako nema acetohlora , zbog uskolisnih , Srbija i Bosna je jedno a Vojvodina drugo.
 
Koji insekticid bi preporučili da stavim u prskalicu kada budem prskao kukuruz nakon sjetve, uz herbicide? Čuo sam da može tako da se poprska i da može da pomogne kod kontrole populacije pipe i žičnjaka. Zlaticu ću kada kukuruz poraste da potrujem sa ledjnim atomizerom čim krene da mu gricka svilicu.
 
Koji insekticid bi preporučili da stavim u prskalicu kada budem prskao kukuruz nakon sjetve, uz herbicide? Čuo sam da može tako da se poprska i da može da pomogne kod kontrole populacije pipe i žičnjaka. Zlaticu ću kada kukuruz poraste da potrujem sa ledjnim atomizerom čim krene da mu gricka svilicu.
Zemo kako planiraš da središ zlaticu atomizerom,kako ćeš raditi?Što se tiče Pinte ja sa njim tretiram sjeme i žičnjak ga ne dira.Sa njim i špricam ako se plamenac rano pojavi.Što se tiče pinte u prskalicu na crva ti neće pomoći.

- - - - - - - - - -

Za mene Adengo zakon.
 
Zemo kako planiraš da središ zlaticu atomizerom,kako ćeš raditi?Što se tiče Pinte ja sa njim tretiram sjeme i žičnjak ga ne dira.Sa njim i špricam ako se plamenac rano pojavi.Što se tiče pinte u prskalicu na crva ti neće pomoći.

- - - - - - - - - -

Za mene Adengo zakon.

Vidio sam na Youtube neki snimak iz Južne Amerike gdje lik ide kroz veliki kukuruz sa ledjnim atomizerom i prska nešto, vidio sam da pokazuje nekakve bube ali sve je na portugalskom pa nemam pojma šta su pričali. To mi je dalo ideju da uzmem atomizer i ako se zlatica pojavi i krene da gricka svilicu, idem kroz red kukuruza (to će biti malo nezgodno jer oni atomizeri nisu baš maleni) i prskati lijevo-desno ili na jednu stranu ako ima kakvog vjetra. Mislim da bi atomizer mogao dosta dobro da rasprši insekticid kroz kukuruz. Nek pobije koliko bilo te gamadi dobro je.

Ne mogu da nadjem tačno taj video ali našao sam jedan sličan, ne znam zbog čega ovaj prska, nije pokazao nikakvu bubu


Nabaviću neku dobru masku koja prekriva cijelo lice i zaštitno odijelo i udri.
 
Gledaj na ambalažama da li sme da se meša taj i taj herbicid sa insekticidom, uglavnom ovi insekticidi (za pipu i sl. gamad) iz grupe organofosfata ne smeju da se mešaju sa herbicidima. Mada i ne piše na svim pakovanjima, al tako mi reče zaštitar iz Bayer-a.
 
Da li je neko prethodnih godina prskao sa galenikinim Talismanom Ekstra?
Kakva su iskustva?
Nisu mi nešto zakorovljene njive pa sam mislio da samo sa tim prskam i to je to. Na nekim parcelama možda dodam malo tarota ili banvela.
 
Ljudi koja je po vama sad najpovoljnija doza i koji preparati sad za dubinsko posto sad nema acetogala?
Putine posto cesto prolazis kroz Bijeljinu imas u ''Herbi'' bivsi Pezoov auto salon, od Fisa prema Dvorovima,najpovoljnije herbicide.
Azin (terbutilazin) 11km litar
Duplex Gold (s_metolahlor) 25km litar.
Ja uzeo danas da idemo u kombinaciji 2l+1,2l.
 
Mi smo išli 1.4l/ha Telus a Zeazin 1.5l/ha jer je zemljište slabo bogato humusom pa da ne napravimo harakiri bez potrebe.Prnjavor ja ne bi više dodavao jer si udario 2l Zeazina i time dosta proširio spektar delovanja na širokolisne korovske vrste jedino ako imaš problema sa uskolisnim korovima dodaj mada ja tu ne bi ništa dirao.
 
Nazad
Vrh