Herbicidi u kukuruzu

Lepše je kad napraviš koktel pa od svega po malo dikamba+2,4d+fluroksipir.
Što se tiče jeftinih za uskolisno, više mi se sviđa dejstvo rimsulfurona od nikosulfurona
 
A ostaje rezistentan kad se uvek malo "ustine" otrov,kao dosta je osusi ce se,a ono Cika Krsta(srednji prst)...Raspali ful i kraj,Kinezi idu uvek jace a oridjinale kako kazu i nema problem.
 
Kod mene kinezi vise nece da idu pretprosle godine u kukuruzu ajde sto su se oni us..rali nego sam i ja od muke poceli korovi da zute i posle dve kise kao da su dobili doping dozu pa onda prskaj u trake pa spartaj ma muke zive i na kraju opet korova bilo.Prosle godine u suncokretu sa roninom i to djubre nikada vise sirak pocrveneo pa na kraju opet oziveo pa opet sex sa sirkom ko i sa kukuruzom.Od sad samo sto Nikola rece samo oridjinale pa sta kosta neka kosta!
 
Koliko vidim ovde svi vecinom koriste jako dobre herbicide u kukuruzu a trave opet koliko hoces,dali polako gubimo bitku sa korovima ili smo mozda neku operaciju preskocili pa se trava otima kontroli.
 
Posto acetohlora vise nece biti kako se pokazala zamena s-metolahlor jel radio neko sa njim prosle godine ??
 
Uzmi nešto na bazi Terbutilazina(Terbis,Zeazin,Hemazin...)za širokolisne to ti je najpovoljnija varijanta.S-Metolahlor je paprenija varijanta cenovno.
 
Kad ima 2 lista i kad je doza 1.5l/ha ne oseti nista, niti umanji prinos. Izbegavao sam 2.4d, ali sam u ogledima sopstvenim zakljucio da je odlican uz adekvatno vreme primene.
 
Nazad
Vrh