Herbicidi u kukuruzu

Callisto deluje mozda 3% ili nikako zemljisno, a folijarno je u samom vrhu sa jos par herbicida a neko ga koristi zemljisno!!! Ko je tu u zabludi? Prodavac ili kupac?!!!
 
@KR
Sam laudis moze ako nema sirka iz rizoma. Ako ima sirka onda je bolje nesto tipa Majster, Monsun ili Laudisu dodati 70-80% doze nikosulfurona. U principu nijedan od ovih preparata nece suzbiti sirak, samo ce ga malko zaustaviti, ali ce se oporaviti kasnije.
 
Callisto nam je pre dve godine "propustio " suncukret a on nam je najčešći korov u kukuruzu.Drugo Peak po ha 900 dinara a Callisto 2500.
Prosto neverovatno da je suncokret propustio:sta:,ali ok.Ja ga godinama koristim bas zbog samoniklog suncokreta i praktikujem prskanje u ranijim fazama.Nikad mi se nije desilo da mi kasnije izlaze sirokolisni korovi pa zbog toga mislim da ima dobro zemljisno delovanje.
 
Ne vidim čemu primene tih skupih preparata kada kukuruz još nije pobegao.Ja u 4 lista idem sve njive sa plamenom(dikamba)0,7l/ha i u 6 listu sve ponovo sa Siranom 1,3l/ha.Naravno izuzev nekih njiva na kojima se sirak mora ranije prskati ili tako nešto.Njive su uvek čiste i za primer ,a eto nisu videla ta sredstva za koja se daju ipak silni novci.
 
Samo laudisa i nista vise?
Netreba nista vise od trave imam kerecak,tatulu,zelje,sejanac sirak ponegde i to je to otprilike.Rizoma nema i ako poneki izadje laudis ga odgore ocetka kada ponovo istera kukuruz je vec ospartan i visok metar

- - - - - - - - - -

Bas si ga smanjio nema sta....

Dve litre ustedim,trava je sirokolisna mala i jos manje stetim kukuruzu.

- - - - - - - - - -

Ne vidim čemu primene tih skupih preparata kada kukuruz još nije pobegao.Ja u 4 lista idem sve njive sa plamenom(dikamba)0,7l/ha i u 6 listu sve ponovo sa Siranom 1,3l/ha.Naravno izuzev nekih njiva na kojima se sirak mora ranije prskati ili tako nešto.Njive su uvek čiste i za primer ,a eto nisu videla ta sredstva za koja se daju ipak silni novci.
Razlika u prinosu kukuruza na istoj njivi koja je prskana pola sa laudisom a pola sa ekvipom je oko 500kg kukuruza po kj,a da nepricamo kakva bi bila razlika sa dikambom i nikosulfuronom pogotovo sa tom dozom od 1,3l po ha
 
Nikola znaš ti šta pišeš čoveče?Pa po tebi znači da je rod na njivama gde se radi sa dikambom,rimsulfuronom,nikosulfuronom manji za 500 i više kilograma.To nema smisla,logike niti osnove.Slobodno smem da garantujem da preparati koje sam naveo u dobrom dobu vremena primene apsolutno ne umanjuju prinos ni 5kg a kamoli 500+kg.Sad tek vidim da je sve to još po KJ.....pa to je onda bolja reklama nego ovih što nude koje kakve prihrane preko lista.Još jednom NEMA ŠANSE.
 
Verovatno da je neko radio oglede i uporedjivao tako nesto. Cini mi se da je Institut Tamis radio tako nesto samo nisam cuo rezultate.
 
Treba mi herbicid koji rešava ovakve korove.Ovo je uglavnom čičak.

 
Ja takve njive rešavam sa 0,6-0,7l/ha plamena bez ikakvih dodavanja ili mešanja.I sad ti je po slici pravi momenat za to.
 
Nazad
Vrh