Herbicidi u kukuruzu

Evo kako izgleda kukuruz prskan kombinacijom Avalon 2l/H +talisman 1l/H
ngzz8j.jpg
inače prskano 07.05.2012
 
Talisaman ima kao rastvarac sojino ulje i u tome je problem zbog zgusnjavanja,a recimo nikosav ima kukuruzno ulje kao rastvarac i upravo je to razlog zasto je on tecni od talismana....Ina ce oba imaju istu aktivnu materiju NIKOSULFURON od 40g/l
 
Topaloviću kad bi talisman i nikosav imali kao nosač(a ne rastvarač) sojino i kukuruzno ulje ne bi koštali koliko koštaju.Motivel kao nosač ima kukuruzno ulje i zato mu je cena ta koja i jeste.Svi ovi kinezi za nosače imaju derivat nafte i zato se tako i osete.
 
Topaloviću kad bi talisman i nikosav imali kao nosač(a ne rastvarač) sojino i kukuruzno ulje ne bi koštali koliko koštaju.Motivel kao nosač ima kukuruzno ulje i zato mu je cena ta koja i jeste.Svi ovi kinezi za nosače imaju derivat nafte i zato se tako i osete.
Slažem se sa tobom i još se i zna da imaju manje aktivne materije nego što bi trebalo, i još neke nečistoće neznam koje i one loše utiču i na efikasnost preparata a na kukuruz ko zna. Na TV-u je bilo kako preporučuju 1,5 lit/ha preparat.

---------- Poruka napisana u 21:28 ---------- Prethodna poruka je at 21:07 ----------

Evo kako izgleda kukuruz prskan kombinacijom Avalon 2l/H +talisman 1l/H
ngzz8j.jpg
inače prskano 07.05.2012
Nema sirka iz rizoma? Možda će izaći kasnije pa možeš čak i da ponoviš tretman kao ja prošle godine.:sjasi:
 
Prosle godine sam koristio Eliminator(od Stoktona,Motivel)i imao je kuruzno ulje;ok je preparat samo sto umaze prskalicu strasno,ove godine je Fortres isti proizvodzac samo sto je sojino ulje,nema prljavog a radi posao,sa 1,25lit/h skida rizom.
 
Pre sat vremena zavrseno prskanje kukuruza.Sve percele radjene sa Cordys-om za sirak iz rizoma,Callisto za sirokolisne i Trend 1dl na 100l vode.
 
Taliban je isto tako loš herbicid, jer nikad ne znaš kako će odraditi svoju funkciju. Jednom koristio - i nikad više.
 
Danas, bar tako mislim da sam zavrsio sa kukuruzom, dakle prskan Matonom + mala doza Equipa, ispartan juce i danas i plus na nekim parcelama uradjena korekcija Callistom i Equipom. Posejan 5, 6 Aprila sav u 6-7 listova.
 
Moja preporuka sta god ti zelis od herbicida za uskolisne korove u kukuruzu osim NIKUSULFURONA.
Sad da ne bude neke dileme jednostavno govorim iz mog iskustva, samo zato sam protiv toga.
 
Tu ti je sad dilema...
Ovi herbicidi koje navodi Peet su skupi i jako efikasni.
Kopije Motivela su jeftine i, manje-više, dosta efikasne za korove koje si naveo da treba uništiti.
 
Nikosulfuroni sa 1l/ha mora da oduvaju mahar,a da ne govorimo 1,25l/ha.Korov bi trebao odmah nakon primene da stane u porastu a da do sasušenja nama vidljivog dođe između 10 i 20 dana od primene.Prvi simptomi koje mi treba da primetimo bi trebali biti crvenilo listova korova i to tek 5-6 dana po mom iskustvu.
 
Nazad
Vrh