Herbicidi u kukuruzu

@Dolovac
Trebao si ga spartati kad je bio u 3 do 4 lista. Ne mogu da shvatim da kad vidite neku parcelu kukuruza da se jako zakorovljava recimo kao ova a ne napravite intervenciju sparatanjem odmah cim mozes. Zar mislis da u kukuruzu mozes suzbijati sirak bez problema kao u suncokretu ili soji?
Moja je preporuka spartati odmah i posle prskati za sirak Equipom na red.
 
Dobro naoštri motike i špartaj.Možda si pogrešno dozirao,split aplikacija ide sa pola doze ali se podrazumijeva da se ide dok je mali korov i prvi i drugi put.
 
Opet sam se ove godine prešao povodeći se za cenom herbicida.
Prošle godine sam bio jako zadovoljan kako je KRUZ odradio posao sa sirkom i ja se dao nagovoriti pa uzeo Nikon. Nikon je kineska kopija, još i pakovana kod nas od malo poznate firme. Dve najgore kombinacije.
Jedino mogu reći da sam zadovoljan kako je KALISTO uradio posao.
 
Kod mene Equip odradio posao, ali sada posle ovih kisa, sirak poludeo. Kukuruz je 11 i 12 list. Sta sada da radim? To mi je jedan problem, i tu imam samo sirak. Opet na drugoj njivi, izleteo poponac, i bukvalno na nekim mestima pokrio povrsinu zemlje. Sta tu da se radi? Kukuruz je isto uveliko presao 10 list. Probao covek juce sa nekim boljim spartacem i nista nije napravio. Jel to motika jedino resenje?
 
Samo jednu stvar mogu reći...
Prošle godine sam koristio KRUZ za suzbijanje sirka u kukuruzu.
Bio je toliko efikasan da ove godine gde idem kukuruz na istu parcelu uopšte nemam potrebe da prskam od sirka, jer ga skoro i nema.
Tako da ubuduće u širokom luku zaobilazim Nikon, Nikar, Siran, Taliban i slične kineske kopije...
 
Mislim da nije toliki problem ove proleci u hemiji koliko su uslovi specificni - padavine, hladnoca,.. I sam imam jednu problematicnu parcelu kukuruza koju sam cak radio i totalom pre nicanja, pa je palamida izasla opet. Polivao sam je ponovo preko lista i ubio onu izaslu ali neverovatno kako stalno izvire nova...
 
Kod Kalista nije bilo problema sa specifičnim vremenskim uslovima...
Kruz je prošle godine bio oko 1500 din/litra i koristio sam dozu od 0,9 lit/ha, ili dvokratno 0,5+0,5 lit/ha u razmaku od 7 dana.

@Dukej
:osmeh: To sam namerno napisao.
 
Samo jednu stvar mogu reći...
Prošle godine sam koristio KRUZ za suzbijanje sirka u kukuruzu.
Bio je toliko efikasan da ove godine gde idem kukuruz na istu parcelu uopšte nemam potrebe da prskam od sirka, jer ga skoro i nema.
Tako da ubuduće u širokom luku zaobilazim Nikon, Nikar, Siran, Taliban i slične kineske kopije...

Pridruzujem ti se u zaobilazenju u sirokom luku. Ove godine smo posejali malo vise kukuruza i napravio sam racunicu koliko cu ustedeti ako prskam sa jeftinim kopijama i grdno se zeznuo jer je sirak preziveo, a najinteresantnije je sto sam starog sirka imao veoma malo ali ce sad semenski da ostari ::samo bes::
 
Nazad
Vrh