Hattat

Ali A110 ima 3620kg bez tegova sto je malo,trebao bih imati barem 4500kg + tegovi,da moze imati oko 5t. Raposred tezine igra dosta veliku ulogu.
Naravno da je potrebno 40KS po glavi za ritsku zemlju,ali ima traktora koji i sa 110KS mogu orati, na dobroj dubini ali sporije,ali ipak malo je to i cisto forsiranje traktora.
Ipak da ovo kom.ne ide u nedogled,sacekacemo misljenja korisnika ovih traktora ;)

Ovi dinarski krediti su dosta povoljni pa se poprilicno ljudi opredelilo za kupovinu traktora...

Veljo nemojte vise o konjima jer samo potvrdjujete da nije svaki konj isti,zapravo jeste u motoru ali dok stigne do tockova...

Potpisujem.
 
ajde nemojte da pricate gluposti konj je konj pa bio kinez ili fend masa traktora jeste bitna ali ajde da pitamo clana cicimorica on ima pravi rit i negde nekad je na forumu napisao da je sa rusom vuko 3x12 vogela a sto taktor od 107 ks ne bi mogo da vuce 3x14 neznam

Tako je vukao sam na dubinu do 25 cm mada je cesto bila i manja ali nikad nije bila ispod 20 cm u III ili IV kornjaci u zavisnosti kakvi su bili uslovi za oranje. Pa verovatno bi 107 ks mogao da vuce tih 3x14 ali na koju dubinu i sa kakvom brzinom?
 
Kad bi ulogu imala samo težina lako bi se na svaki dodalo par tona gvožđa.Bitan je raspored težine uz određenu konjažu.Ja znam da YTO 904 kod mene jako lepo i vuče 3x30cm(obrtač).Nije ništa teži od A110 i stoga ne vidim da taj traktor sa proverenim perkinsom to ne bi mogao raditi.
Ponekad težina samog traktora zna da mnogo smeta jer mu je puno da i sam sebe nosi-kao recimo IMT560 i spomenuti 5106.
 
Mislim da je jedan od većih problema što je traktor nepoznat kod nas.
Ono da je krš mislim da ne stoji. Takođe po mnogim stvarima ga netreba upoređivati sa rusima jer osim približne cene za veće modele nemaju mnogo zajedničkog. Što se tiče plastike generalno nije loša ali nije nešto ni posebno. ipak se traktor ne kupuje zbog plastike.
Moj ima oko 150 rh, problema nije bilo nikakvih osim stezanja jednog točka preventivno posle 100 rh, kod nas neće ni orati tako da će te za taj deo biti uskraćeni.
One tvrdnje da se može dodati još 5000e pa kupiti nešto bolje su tačne - uvek ima bolje npr. još 5000e za Zetora pa još 5000e za Klasa pa još koja za Valtru (ista kao moj Hatat 42000e na sajmu i ima lošiju kabinu sedeo sam u njoj) pa još koju hiljadu za Fenda idt. Treba ima meru. Da li je best bay pokazaće vreme tj. neće jer sam kupio sam jedan traktor a ne i ostale koji se ovde pominju.
Mislim da sam dobio (kupio) traktor kakav meni treba mali, okretan, mali potrošač, udoban - user friendly što bi rekli za neku sumu koja se može priuštiti. Prilikom kupovine obišao sam sve što se može kupiti kod nas u toj klasi i mislim da nisam pogrešio nije najbolji ali mislim da je u datom trenutku bio najbolja kupovina za mene.
Još jedna napomena kolegi koji je ispucao rafal nakon što je prošao pored njega na sajmu i rekao da ga komentari ne interesuju da malo razmisli o svojim postovima jer je ovo forum gde se razmenjuju mišljenja i iskustva i tako nešto prosto nije u duhu ovog foruma.
 
Pozdrav svim članovima foruma.

I ja sam zainteresovan za HATTAT traktore i mnogo su mi značile informacije koje sam pročitao ovde na forumu.
I sam smatram da je to nova marka traktora na našem tržištu i da je potrebno vreme da se pokaže njihov kvalitet( u koji ja lično i ne sumnjam mnogo).

Dvoumim se između YTO X904 i HATTAT A110.

Mišljenja svih članova o ovoj dilemi bila bi mi veoma korisna.
Unapred vam hvala.
 
Poslednja izmena:
Juče sam proveo nekih 15 tak minuta u Hattat a110 i baš sam se ispričao sa prodavcem na sajmu...plastika je bolja nego u Zetoru,sigurno...još uvek tu ima dečijih bolesti ali mislim da ima lepe preduslove da postane dobar traktor...izleda malo lakše nego što bi trebalo ali nisam radio sa njim pa da to zaključim evo nekih slika unutrašnjosti
attachment.php

attachment.php
 
Danas sam i ja malo razgledao ove Turke i mogu reći da mislim da za cenu daju sasvim pristojno zadovoljstvo.
Da nisam prošle godine kupio 1221 sada bih dobro razmislio i uzeo Hatata u obzir.
I sama činjenica koju mi je rekao momak na štandu o prodaji 35 komada na sajmu je impresivna.
 
Koga interesuje,bio je snimak na you tube 110-tka i trobrazdni plug je vukao...ne secam se kakva je zemlja,ali 105-107 je donja granica za 3 brazde...npr licno ja sa rusom 105 konja orem na dubini od 25cm pa na vise sa 7-8 km/h.pri zahvatu od 118cm.mada nekad kod nas uslovi zemljista zahtevaju i 50 ks po pluznom telu...ali da ne idem u dalji off...
 
Juče je jedan otišao u Temerin a drugi u Opovo direktno sa sajma.Novi vlasnici su bili ne strpljivi hteli su još u četvrtak da ih voze ali nisu mogli da dobiju dozvole za izlazak sa sajma.
 
Merena potrošnja u špartanju, šestoredni špartač OLT sa pilotom, prosek sa vožnjom do njive 1,5l po kj.
 
Kod mene u komšiluk stiže jedan A80 za 15-tak dana.

Inače da ne bude samo da hvalimo, bio je problem sa klimom oko nekih creva, nije lepo hladila - servis uspešno rešio u garantnom roku.
 
Na još dva traktora je bilo problema sa klimom, kaže majstor koji je radio klime da se napravi neki vazdušni čep i ne može freon normalno da cirkuliše.
 
Nazad
Vrh