Hajkom hibridi

VMilose, neka su ti zivi i zdravi. Za Slavicu se samo moze reci da je carica. Malce obavezno pregledaj da vidis kako napreduju i da li je sve u redu u gnezdu.:)
 
Kao sto sam obecao, evo slika malisana ;o)

b_085031.jpg


b_084753.jpg


Pozdrav svima ,o)

P.S. I dalje ne znam koliko ih je ;o)
 
Poslednja izmena:
Prvo da pozdravim sve koji pisu i prate ovu temu,
a drugo, hocu da vecinu ovde iskritikujem ne ulazeci u to koliko su u "poslu" s Hykom kunicima.
Ja sam pocetnik i amater koji je pre mesec i po dana nabavio prvi par (muzjaka od 2,5 i skotnu zenku od 4,5 meseci koja se pre nekoliko dana okotila).
Pojma nemam sta i kako da radim, a vi se ovde na temi o Hykom kunicima raspravljate "ciji je veci".
Mislim da ove teme treba da sluze tome da oni koji nemaju pojma o drzanju kunica, kao sto sam ja nesto o tome i nauce, a ne da gube vreme citajuci o tome ciji su kunici bolji, a ciji su losiji, ciji su lepsi, ciji ruzniji.

Znaci ovako drugari, presanite da ga siljite i dajte ozbiljnije pristupite ovoj temi.

Imam ovaj par, zenka je okotila malce pre 6 dana, malci su odlakaveli, pobeleli i po mom nekom misljenju lepo napreduju.
Hranim ih (zenku i muzjaka) granulama, po malo slame i svezih jabuka.
Ajde sada vi.
Kako i sta dalje da radim?
Kako da ih hranim kad pocnu da izlaze iz kotilice i kad uopste pocinju da izlaze iz iste?
Cime treba da ih hranim i kako kad izadju iz kotilice?
Kada je vreme da ih odvojim od majke?
Kada je vreme da odvojim bate od seka?
I t d...

Eto, svaka pomoc je dobro dosla.

Pozdrav svima koliko vas ima i da svi imamo gomilu velikih i zdravih usonja.
 
Pozdrav Peto1, bice da nisi shvatio poentu mog post-a. Znam ja gde i sta gledati, ali je sustina da se kako na svim tako i na ovom forumu clanovi prepucavaju bez ikakvog konstruktivnog razloga.
 
Evo uspeo sam konacno da prebrojim male, a da ih nisam dirao rukama. Ukupno ih je 9. Danas im je punih 15 dana i krenuli najhrabriji da izlaze iz kotilice
 
Sa 15 dana ih sigurno neće odbaciti. Neće ni prvog dana, ako je dobra majka.
 
Ovo mi je prvi kontakt sa kunicima, ako ne racunamo ono preko tanjira pa nisam zeleo da rizikujem, ali zahvaljujuci savetima i iskustvima vas koji ovde pisete polako cu i ja postati kunicar i zato vam svima hvala. Sad jedno pitanje,. Obzirom da malisani imaju preko 15 dana, kada mogu da izvadim kotilicu iz kaveza, kako bi i oni i majka im imali vise prostora?
Jos jednom svima hvala na nesebicnoj podrsci i pozdrav od mene.
 
Milose mogao bi da izvadis kotilicu iz kaveza ali koliko sam video (sa slike) da ti je zica na kavezu tanka mislim da bi trebao da im stavis nesto drugo gde bi mogli da leze... Ja mojima izbacujem kotilicu 15 dan, ali im ubacim malu plasticnu gajbicu koja se mnogo lakse cisti.
 
Ja kotilicu izbacim sa 3 nedelje otprilike, tada već više i ne borave u njoj.
 
Pozdrav kolege kunicari.Bio sam odsutan jedno izvesno vreme,tacnije nisam postovao na forumu ali sam s vremena na vreme pratio desavanja.Skoro negde,pre oko mesec i po dana sam ostao bez priplodnog muzjaka (hajkom~a).Zapravo imao je jaku upalu usiju koju sam mu izlecio.Posle toga mi je ispario svih 6 priplodnih zenki ali nijedna se nije okotila.Tako sam skontao da je zekan jalov. Da bih to 100% utvrdio,pustio sam jednu zenku pod drugarovog zeca i naravno~okotila se! Interesuje me ima li neko od vas da mi proda jednog hajkoma za priplod (2~4 meseca starosti),po mogucstvu u cisto beloj boji? Zenke sam pre 2 godinekupio od kolege okram~ca :ppozdrav:iz Cacka i prezadovoljan sam sa njima.Kote u proseku oko 10~tak malih i dobro ih gaje. :ppozdrav:
 
Konačno su stigli i stanovnici. Jedva sam ih uspio nabaviti Haykom mužijak star 1,5 mj i dvije ženke stare 2 mjeseca.


14.jpg


15.jpg


16.jpg
 
Pozdrav kolege kunicari.Bio sam odsutan jedno izvesno vreme,tacnije nisam postovao na forumu ali sam s vremena na vreme pratio desavanja.Skoro negde,pre oko mesec i po dana sam ostao bez priplodnog muzjaka (hajkom~a).Zapravo imao je jaku upalu usiju koju sam mu izlecio.Posle toga mi je ispario svih 6 priplodnih zenki ali nijedna se nije okotila.Tako sam skontao da je zekan jalov. Da bih to 100% utvrdio,pustio sam jednu zenku pod drugarovog zeca i naravno~okotila se! Interesuje me ima li neko od vas da mi proda jednog hajkoma za priplod (2~4 meseca starosti),po mogucstvu u cisto beloj boji? Zenke sam pre 2 godinekupio od kolege okram~ca :ppozdrav:iz Cacka i prezadovoljan sam sa njima.Kote u proseku oko 10~tak malih i dobro ih gaje. :ppozdrav:

Neznam,niko ti ne odgovara, sve razmišljam da te pitam kaki si sa Megijom ,al mi te nešto žao jbg.
 
Nemoj mnogo da me zalis kolega,kupio sam priplodnog muzjaka starog 7 meseci i vec obavlja posao.Ne vidim cemu odmah vrejdanje i po..ebavanje.... Niti te znam,niti sam nekada polemisao nesto sa tobom...Sto se tice kolega sa foruma cuo sam se sa dosta njih telefonom,zapravo sa mnogima imam izuzetno korektan odnos,tako da -nemoj mnogo da se sekiras.:ppozdrav:
 
Pozdrav svima,
Vidim da je dosta ljudi ovde upoznato sa hajkom rasom. Ja sam nov, skoro sam nabavio nekoliko primeraka. Nije mi sema parenja najjasnija, pa ako moze neko da pomogne. Naime, na sajtu hycole stoji jedna podela, kod nas je popularna neka druga. Dakle govorim o sezonama (12,13,14) i reprodukcijama (hc0,hc1...), plus jos i leva i desna strana svake linije.

Ko tu koga moze da pari i koje su kombinacije najbolje za tov, a od kojih se mogu ostavljati mladi za priplod. I od koga mladi nasledjuju linije, reprodukcije i karakteristike inace? Hvala svima unapred.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh