Hajkom hibridi

Sutra stizu hajkomi. AKO NEKOM TREBA NEKA GOVORI, posle kad stignu v rucine nema slanja do jeseni. Stize mi i prva reprodukcija tj sin i kcerka od nulte linije. i stize mi nova prelazna sezona, 2013-2014. To su medju prvim primercima 2014.
 
1932467_10204053955971245_8952327777802533594_n.jpg

Hajkomi. Ovo desno su HC1 reprodukcija, mama i tata su im hc0... nulta linija. Ima 2012 sezona, 2013, 2013 madjarska, 2013-2014 prelaz.
Trenutno imam sve ukupno oko 140 komada

- - - - - - - - - -

Imam jos 2011 i 2010-2011 :)
 
Pozdrav koliko kosta zenka i muzijak hajkoma stari mesec dana da nisu u srostvu da mogu da zapatim i da li neko prodaje u novom sadu i okolini
 
Pozdrav, poceo sam da pravim kaveze za hajkon zeceve, pa me zanima dali su dimenzije 100*50*50 dovoljne za zecicu, posto mi ova dimenzija odgovara zbog prostora, kotilicu planiran sa spoljne strane kaveza i to 40*30*30.
 
Ja uveliko pravim kaveze za hajkome. Procitao sam svu raspolozivu literaturu i konsultovao dosta uzgajivaca hajkoma i odlucio sam se za sledece dimenzije, jer su bas prave: D 60 cm; V 40 cm; S 50 cm, naravno kotilice van. Ono sto sam ja vido to je ok veruj mi. Mada je to lpak individualno i ostaje na tebi da odlucis. Po mome ti onda mozes komotno daubacis kotilice unutra. Samo ti cepaj napred i neka ti je sa srecom nov kunicarnik.
 
Da li je neko slučanjno imao da mu se ženka okoti u 23 danu skotnosti? Parena 12.07. a okotila se 04.08., tj 23 dana u gravidnosti? Kako sam nasumično prebrojao, ima ih oko 9 - 10 mladih.
Hvala na svakom odgovoru!
 
Ja sam prije dva tri tjedna kupio hajkom ženku staru mjesec dana i platio sam ju 50kuna-770dinara,čovjek traži po mjesecu starosti 50kn-770dinara.:ppozdrav:
 
Pozdrav kolege kunićari.
Zanima me prema vašim iskustvima, u kojoj dobi je najbolje pariti hajkom ženku i koliko mora biti star mužjak. Imam jedan par, stari oko 4 mjeseca. Nisam ih planirao još pariti ali neznam hoće li se ženka početi mastiti.
Hvala
:ppozdrav:
 
Zenke Hajkom kunica slobodno mozes pustati i sa tri meseca ako imaju 3,5kg.licno sam pustao zenke u tom uzrastu i nista im nefali,zenke hajkoma su brze polno zrele od ostalih hibrida i rasa.
 
Pozdrav drugari. Da li neko od vas ima prodaju jedan par hajkoma da nisu u srodstvu da bi mogao od njih da imam male kasnije. Moze u pp da mi se javi Ako neko ima I cena naravno?
 
Ja sam prodavao skotnu zenku hajkom, imala je veliki nagon da se pari i upario je sa 2 muzjaka. Bila je skotna 20 25 dana za 2500 din. I niko nije hteo i eno je okotila se 8 malih, ekstra krupni, ostavicu je sebi :).

Alen problem je daljina tj put.
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislio sam da uzmem par malih od 1 mesec starosti a za prevoz da li bi bilo moguce nekim autobusom da se posalje, nasao bi se neki da ide ka crnoj gori sigurno?
 
Šteta. Ne znam koliko su pouzdani ovi prodavci sa kp. zato bih radije od nekog sa foruma ali svi ste mi daleko nažalost.
 
Ne bih ti preporucio ove sa oglasa koji garantuju kvalitet, kvantitet osim ako su to nasi forumasi. Pogledaj koji su ti uzgajivaci najblizi , zbog transporta.
 
@alen1972
Nemoj da me shvatis pogresno ali okreni kljuc i kreni po kunice.
Naravno da je trosak ali mi ako hocemo da okvasimo guzu na moru moramo da okrenemo kljuc.
:)
Preporuka za Slavicu iz Bg.
Prezadovoljan sam prirast kunica koje sam pazario od nje.
 
Samo da se pohvalim da mi je zenka prekjuce okotila male, ali nemam pojma koliko komada, jer su pokriveni dlakom u kotilici, a nekako mi je glupo da prckam kako bi ih prebrojao. Slikacu ih i postaviti sliku popodne. Ovim putem se zahvaljujem Sladjani-Slavici
 
Nazad
Vrh