Hajkom hibridi

jdjukic

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Jan 2015
Poruka
4
Hvala :) Nije se najlepse namestio, ali prejak je i u ledjima i u butkicama, mlad, 7 meseci, ocekujem od njega da "vlada" mojim kunicarnikom bar jedno godinu-dve ;)

Zaki&zone

Član
Učlanjen(a)
30 Maj 2014
Poruka
105
Dobro nam doao Crni tekiru.Bas sam se pitao gde si tako dugo. Neka su ti zivi i zdravi kunici, mnozili se kotili se. Sve najbolje.

crni tekir

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2011
Poruka
2.163
Krenulo je dobro u novoj sezoni...Imam jedan okot star 10 dana,4 zenke bi trebalo da se okote u narednih 10- 15 dana a dve bi trebale da se pare ovih dana.Cim dodjem malo do vremena,slikacu pa cu okaciti na forum.:ppozdrav:

perje

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2010
Poruka
346
Moji prvi hajkomi
ženka, stara 9 mjeseci, ima 2. leglo

mužjak, star 8 mjeseci

slike su stare 10 dana, od tad je mužjak na dijeti, smanjila mu se guša malo
ovo su mi prvi hajkomi i jako sam zadovoljan napretkom podmlatka
jedno pitanje, je li normalno da imaju ovako velike i klempave uši?

Poslednja izmena od urednika:

Dr Početnik

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Sep 2014
Poruka
29
Pozdrav svima,
ja sam nov i na forumu a i sa kunićima :cao:Uzeo sam od G-dina Aleksandra Doknića dva hajkoma. Mužijaka i ženku. Tako da avantura počinje :osmeh::osmeh::osmeh:
Jedino što mi nije jasno za sad jeste što ženka povremeno izbacuje neku providnu želatinastu masu.. Zna li ko o čemu se radi i jel to normalno?
Evo par fotkica mojih hajkoma :cool:

Poslednja izmena:

perje

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2010
Poruka
346
Kolege kunicari, imam jedno pitanje
Jutros mi se hajkom zenka okotila, ima 16 komada
Do sad je kotila obicno 10 i toliko i othranila
Jeste li imali iskustva s tako velikim leglima, koliko ih moze othraniti? Da li da ih nekoliko podmetnem drugim zenkama, jer su mi se jos 3 okotila prije 2-3 dana, ili da ih ostavim sve s njom?

Pera NS 91

Član
Učlanjen(a)
27 Feb 2012
Poruka
797
Koliko sam cuo oni mogu i do 14 da lepo odhrane(ja imao sa panonkom 14 okocenih i svih 14 je odhranila)a ova 2 vise ako mozes bolje da ih negde podmetnes pod drugu zenku,da bim ova lakse odhranila osttale..

Zaki&zone

Član
Učlanjen(a)
30 Maj 2014
Poruka
105
Ako vec imas gde da rasporedis malce obavezno ih podmeti pod drugu majku. Razlika od 4 do 5 dana nije strasna jer ce ih druga majka sigurno prihvatiti. Neka je sa srecom novo leglo.

Dr Početnik

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Sep 2014
Poruka
29
Pozz kolege. Evo i ja očekujem prinove! :) Ženka, sa gornje slike, prvi put se koti. Napravila gnezdo pre četiri dana. Uparena 19.04.2015. Nadam se da će sve proći ok obzirom da joj je prvi put ;)

Zaki&zone

Član
Učlanjen(a)
30 Maj 2014
Poruka
105
Neka je sa srecom druze. Uzivaj u kunicima kao sto i mi uzivamo u postavljenim slikama.

Vrh