Gume

Cultor su mekane gume, nisu plastične kao Trayal.


Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
U isto vreme je moj drug kupio Bkt kad sam i ja Cultor, pre 3 godine. Za sada nisu ispucale ni jedne ni druge, lepe su i gumene.
Vozio sam njegov traktor jednom prilikom i nisam video ništa bolje... pogotovo što ja imam novo sedište a njegovo je blokirano...
Cultor sam uzeo onaj noviji model sa zakrivljenim ripnama.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Od skorije vreme imam nove zadnje Ozka na traktoru-super su...zacudio sam se koliko se traktor udobno vozi mada prethodne bas bile potrosene i cak malo neravnomerno ali i mnogo su trajale.Nisam hteo Trayal jer misljenja nekih ljudi da hoce da pucaju a i ja primetio nesto slicno, a ove sto bile na traktoru treba da je jedna Rekord a druga neka poljska ni ne vidi se lepo proizvodjac izlizala se skroz a nema nigde da napukla.
 
Teoretski:
manje 1595,
veće 1656.
Različiti proizvođači imaju različite dimenzije.
Видим да сте рачунали висину профила 12.4". Зар није 80 -85% од ширине? Или сам ја до сад био у заблуди око означавања гума.
12.4 - ширина гуме у инчима
38 - пречник фелне
А писало се ранијих дана да је код пољопривредних гума висина профила 80 - 85% од ширине.
За ауто гуме а такође и теретне ми је познато - нпр 165/70 R15 значи 165 мм ширина, 70% ширине је висина профила а пречник фелне је 15 инча (381 мм).
 
Nikad nisam bio na čisto za visinu kod colnatih oznaka. Kod nekih colnatih dimenzija i proizvođača je navedeno da je visina 85% od širine, a kod nekih nije. Kad su dimenzije u mm, onda je uvije navedena visina. Evo ponovljeno s visinom 85% od širine:
12,4-38 - 1501 mm
13,6-38 - 1552 mm

Prijenosni odnos, a on je najbitniji je jednak kao prije.
 
Kolege moze preporuka za gume za rusa 1221. Imam ponude za 18.4 r38 kultur 78500 ili ozka 67200 a prednje ne mogu da verujem da su toliko skupe 420/70 r24 ozka 49990. Jel mogu neke druge da se stave napred? Ovo su radijalne


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Fabricke na njemu su radijalne ali nesto mi skupo u odnosu na zadnje tockove. 18.000 je razlika po komadu izmedju 14.9 r24 i 420/70 r24


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh