Gume

Gdje da stavim katalog nagaznih guma i torzija za sejalice i tanjirace
 
E 🤔 stručnjaci, pravim neke inovacije na onom malom kinezu, sad su napred gume 8,3-20 i prednji most je 35 cm od tla a planiram da bude višlji pa pitam koje bi još gume mogle na te felne da bude višlji napred, mislim da felna ima oznaku W7?
 
A da probaš da nabudžiš gume od zmajevke, 8.25 ili 9ku,one su dosta visoke, višlje su od ovih sa ripnama....
U špartanje na kinezu pored niskog prednjeg mosta problem mi prave i španeri na polugama, one više kidaju usev, pogotovo suncokret...
 
Paaaa, 577 mi je još više pravio probleme, isto dw, jeste malo višlji, al je više kidao na španerima...
 
E 🤔 stručnjaci, pravim neke inovacije na onom malom kinezu, sad su napred gume 8,3-20 i prednji most je 35 cm od tla a planiram da bude višlji pa pitam koje bi još gume mogle na te felne da bude višlji napred, mislim da felna ima oznaku W7?
Ako je 4WD, moraš sa zamjenom prednjih, zamijeniti i stražnje da zadržiš jednak prijenosni odnos.
 
Zar ćeš za pojedine operacije mijenjati gume? Ako već razmišljaš u tom smjeru, vidi jel ti se za tu operaciju isplati kupiti komplet prednje kotače većeg promjera pa se u određenom trenutku zamijene kompletni prednji kotači. To, što će traktor u toj operaciji dosta čudno izgledati, mene ne bi opterećivalo. Bitna je ekonomska računica, odnosno ima li nekih benefita u odnosu na to da za tu operaciju unajmiš nekog s odgovarajučim traktorom.
Vodi računa i o drugim mogućim problemima koje su naveli kolege.
 
Ako je felna 20 cola onda mozes montirati sve gume od 20 cola.Oznacavanje guma ide ovako :18-7-8 spoljni precnik 18 cola sirina 7 cola i felna 8 cola.
 
Zar ćeš za pojedine operacije mijenjati gume? Ako već razmišljaš u tom smjeru, vidi jel ti se za tu operaciju isplati kupiti komplet prednje kotače većeg promjera pa se u određenom trenutku zamijene kompletni prednji kotači. To, što će traktor u toj operaciji dosta čudno izgledati, mene ne bi opterećivalo. Bitna je ekonomska računica, odnosno ima li nekih benefita u odnosu na to da za tu operaciju unajmiš nekog s odgovarajučim traktorom.
Vodi računa i o drugim mogućim problemima koje su naveli kolege.
Da, planiram zamenu prednjih točkova u tom momentu, sve je u opticaju, a verovatno će biti set točkova većeg prečnika, ne očekujem probleme druge vrste naravno ako se ne bude uključivao prednji pogon 😁
 
Nazad
Vrh