Gume

Vidjet ćemo kako će se ponašati.
Zasad sam samo uočio ogromnu razliku na cesti, stare ćelave Kleber gume su tresle i bile jako bučne, ovo je preporod.
 
Da li na 539 uzeti 11.2 28 ili 12.4-28 gume?trebao bi uzeti nove!sad su 11 na njemu!
 
Zavisi od kog proizvodjaca uzimas, ako planiras turske prvo ih premjeri metrom, moze se lako desiti da turska 12, 4 jednaka nekoj staroj 11,2


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Mislio sam uzeti cultor,kazu da trajal su lose,mada su kod mene na traktoru vec 14 god,mogu jos al bi ih zamijenio!sa 539 sijem kukuruz sa kosevima za gnijivo,sije psenicu,sparta,kosi,presa,prska!
Sa njim ne orem i ne tanjiram,imam veci traktor za to!
 
Nije ni cultor nešto a sve su gume lošije kvalitete.
Ja imam 12.4 na 539 s 11.2 nije mogao pola poslova radit što radi sada s 12 gumama.
A u oranju je sad jači puno.
Malo gubi u tanjiranju al to ne radi
 
Kod nas ima trajal,cultor,turske i vjerovatno kineske!nema izbora,da ima mitas uzeo bi njih!
Kakve su gume aliance,neznam dal ima u toj velicini,al neznam kakvog su kvaliteta i cije su proizvodnje?
 
Mislim da su Aliance u Indiji proizvedene, bar mi je tako rekao vulkanizer ķad sam ljetos uzimao gume za 577(18,4-30)
Uzeo sam turske i pokajo se ali sta je tu je, stvarna sirina je 16,9(42cm) a i nize su od starih guma koje su bile na traktoru
Uglavnom najbolje je probati preko nekog vulkanizera jer oni imaju ugovore sa dobavljacima i mogu ih nabaviti jeftinije

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Kod nas ima trajal,cultor,turske i vjerovatno kineske!nema izbora,da ima mitas uzeo bi njih!
Kakve su gume aliance,neznam dal ima u toj velicini,al neznam kakvog su kvaliteta i cije su proizvodnje?

A uzmeš cultor turske su isto koma pogotovo u blatu imamp sehu niš bolja od trajala.
Pitanje koja će duže durat od tih.
Ja sam taurus kupio one su dobre i cultor radijal imam i te nisu loše
 
Samo mi nije jasna tvoja teorija da je traktor jaci sa vecim gumama

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Aliance je valjda Izrelski brend, trebalo bi da su solidne.

Kod mene ima Ozka 55K radijalne i Petlas radijalne nepunih 50k.Moram da se rapitam za mitas i cultor radijalne.
 
Meni trebaju 12.4-28 i 6.00-16.Trayal 6.00-16 trajala duplo duže od Cultor gume istih dimenzija.Da li se 16-ke sa čokoladnim dezenom sporije troše u odnosu na klasične sa vodiljama?
 
Aliance je meni traktor sa prednjim utovarivačem za 2 sezone uništio buše se kao lude mekane su tanke.
 
Nazad
Vrh