Gume

Mitas to je Cultor,jedno te isto.Te mitas su uradjene u rumi jer se tamo rade i sa jednim i sa drugim brend nazivom.Cena je sa pdv.
 
Malo mi je cena neobicna (dodouse na akciji su). Kazu najavili neko poskupljenje, a pare namenjene za gume mi otisle po ko zna koji put na drugu stranu.:osmeh:

Inace pitanje za one koji koriste kamione ili koji se bave autoprevozom:
Uskoro ce mi za kamion biti potrebne tubeles gume 315R22.5. Potrebne su mi za kamion cisternu koja je 2 osovine i 10m3 zapremine. Znaci, kamion+cisterna= 18-20t tereta na dve osovine, tj 6 tockova. Kog proizvodjaca guma bi ste preporucili, odnosno koji pneumatii su se pokazali kao najizdrzljiviji za teske terete? Trenutno su gume 11R20 koje nekako nose ovaj teret, ali im je sara losa pa bi ukoliko posao krene da se siri zamenio tubeleskama, najvise zbog sigurnosti.
Vidim da mnogi koriste Kormorana, a pojavile su se i neke Ruske gume. Ta 2 proizvodjaca su, kako vidim cenovno najprihvatljivija, ali ne znam kakav im je kvalitet:sta:
Svaki savet oko guma dobro dosao:osmeh:
 
Jucer na 549 eksplodirala prednja lijeva guma. Danas narucene nove SEHA 8 platana i sutra ako sve bude po planu, montaza...

Vulkanizer kad vidi da ja idem u dvoriste, odmah mu se popravi dan...
 
Ma... Kad sam kupovao ljetos gume za 539 zadnje, jos me vulkanizer pita: Sta imamo slijedece na redu? Ja mu rekao iduce godine u jesen prednje za 549 a na proljece dvije ljetne za auto. I eto, to je trebalo tako biti ali kad me ova godina bas nece i gotovo.

Jucer donesao gumu samo da pokrpaju da traktor izdura jesen ali s obzirom da je vanjska guma pukla a treba netko i vuci sjetvospremac, morale su prednje nove...
 
Juce mi ode guma bila je dosta losa nagazim na ekser dok sam skontao izvakao je svu.Uzeo sam u paru za oba tocka mitas 12 platana.
20141001100655.jpg
[/IMG]
20141001111524.jpg
[/IMG]
 
Kupljene gume Mitas, obe u paru. Dimenzije 18.4 34, 12 platana, izgledaju jako lepo, cena prava sitnica, najvece gume u domacinstvu, uopste nisam racunao da cu ih menjati.

b1.jpg
[/IMG]
b2.jpg
[/IMG]
 
Ljudi treba mi mišljenje..... Petlas ili Cultor 7.50x16 za Zmaja,šta je bolje? Ista cena isto platana....
 
Ljudi treba mi mišljenje..... Petlas ili Cultor 7.50x16 za Zmaja,šta je bolje? Ista cena isto platana....
Opet cu reci:osmeh: Bolje za 50e kupi 2 C gume od kombija 215 ili 225/16. Malo su sire, a nose 1100-1500kg zavisno od proizvodjaca, sto je ja mislim dovoljno a pritom su i malo sire od 7.50, koje su slicne (mozda i iste) nosivosti kao i ove od kombija:ppozdrav:
 
Imam ja nesto bolje od tih C guma. Run-flat 205x55x16! Ali nikad to nisam radio,da stavljam auto gume na poljo program, pa ne bih ni sad.... Pogotovo takve gume,ravne, ne bih stavljao na Zmaja koji čim se žaba popiša ima ga svuda po putu... Znaci isključivo vodilje-šinaste, samo je bila prisutna nedoumica od kog proizvodjača uzeti. U medjuvremenu sam naručio Petlas-ove gume pa ćemo da vidimo koliko će ove trajati... Prethodno su bile Mitas na kombajnu,sad dajem šansu Turcima.
 
Massey-a juce obukli :osmeh:. Cultor 13.6-24. Cijena 990km(507e) + 20km montaza.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]... Gume koje su skinute sa Massey-a Michelin
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]. A na John Deere-u isto su mi gume 13.6-24, Taurus, imaju oko 60% sare, ali su nize od ovih potrosenih. Guma sa Johna
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Sutra idem da obujem Rakovicu... Cultor je konacan izbor... Cena za komad je 28,500din...
 
I mene do nove godine ceka taj posao. Najverovatnije ce (ako ovrsem soju i uzmem::novac::) biti Cultor novogodisnji poklon:osmeh:
Do sad su se provlacile originalne, al' sad izgleda nece da mogne

Iskren da budem i ja sam mislio da ce jos ove sezone da izguraju prve njene gume ali jok... Pocele da se raspadaju!!!!! Znaci nemaju vise duse u sebi...

A i red je vec dve sezone ih odlazem sad je konacno dosao red... Ja mislim da su Cultor slolidne gume (cena kvalitet) i nadam se da ce da traju...

Bice sutra slika i jedno poredjenje starih i novih guma... Ceka me vulaknizer u 7 ujutru da ih montira.. :haha:
 
Tako i kod mene. Samo sto odlazem 4-5 godina. Jedna je vulkanizirana pre 6god. i negde u pripremi malo popustio bajlog, no moze jos da se tera jos malo. Od kad je vulkanizirana, nije uopste mnogo opterecivan zadnji kraj, pa je zato i izdrzala
Evo sad se vidi kako je bilo neposredno pre no sto je bajlog malo vise popustio(donji deo gume, bas se vidi crta)
 
Nazad
Vrh