Gume

Guma za zmajevku je pre 3-4 godine kostala 12 do 14000 dinara. Sad kosta 24200. Tj prosle jeseni. Sad nismo kupovali gume.
Sto se tice cena slazem se, ali s druge strane ove nase nijedna ne.oze da nosi kao strane. Gledam i po netu i uzivo. Svi voze ispustene gume. Leze lepo na zemlji. A ruske i ove nase (cultor je neka sredina) sve pucaju... Moraju se naduvati malo vise.
Kad smo duvalu gume na holmeru pise, prednje na 2,5 a zadnje na 2,1 bara. Kad ga natovarim on lezi. Bubreg sa svake strane po 10 cm.
 
Proverite cene guma
Prednje su 800/65 r 32 nosivost 6700 kg pri 30 km/h
Zadnje su 1050/50 r 32 nosivost 8900 kg pri 30 km/h
Proizvodjac michelin.
Vrednost novog je 420000 +pdv

Imamo i mi te preradjene gume na jedno prikolici, nisam zadovoljan njima van ceste.
 
Mislim da je cena te zadnje u coningu cak oko 770 000 din.Ima na sajtu, Continental je u pitanju.
 
E sad imam jedno pitanje za stručne. Originalne prednje gume su mi na kinezu 13,6-24 sad sam gledao svakakve dimenzije pa imam u ponudi 380/70r24 pa me interesuje da li je to to jer piše da su to neke šire nisu baš standardne pa da ne bi imao problema sa prednjom vučom
 
Gledao sam ja te tabele i još neke druge i oznaka za ove gume 380/70r24 je isto kao 13,6-24 ali širi model pa me najviše interesuje da li će smetati to što su šire gume nekih 4-5cm od standarda a prčnik je tu negde, ne razlikuje se mnogo od standard 13,6-24
 
Treba mi pomoć oko izbora "guma" u pitanju je dimenzija 14.9 x 28 ima u ponudi Cultor i Mitas . Razlika u ceni je par dinara . Kažu da je smesa ista . Na mitasu su šare ređe kao na Barumu , dok je na cultoru šara gušća . Šta uzeti .
 
Ja sam pre par godina kupio Cultor-ove i za sada nemam bas nikakvu zamerku na njih, ali verovatno ima nekih kolega koje imaju duze iskustvo sa njima pa ce biti kompetentniji da ti kazu...
 
Ja sam uzeo Cultorovu gumu pre koji dan,a imam ih vec i na drugom traktoru i mogu da kazem da sam prezadovoljan,a koji god da uzmes dobar su izbor i jedan i drugi.
 
Ok za kvalitet , kažu da je sastav gume identičan . Nego mislim na gušću ili ređu šaru . Original na Zetoru su bili Barum , jako dobro se pokazale po izdržljivosti . Posle kupljene Rekord , nula od kvaliteta izdržale 5 godina . Sad imam Rumaguma , ali su pri kraju . Imaju šaru ali su ispucale i gazeći i bočno .Isto ok kvalitet .
 
Kakvog su kvaliteta Trayal gume,razmisljam kupiti zadnje za traktor sa 10 platana pa ako neko ima iskustva neka mi kaze,takodje me zanima da li neko zna gde su najpovoljnije cene guma 16,9-28?
 
Pa , TRAYAL gume su okrugle i crne.:haha:Malo sale, mislim da je bolji izbor CULTOR, a mala je razlika u ceni,pisano je dosta o tome na prethodnim stranicama, molim te pogledaj malo unazad 5-10 stranica, imas tamo i za cene.
 
Komšija je dobio Trayal prednje i zadnje gume na svom IMT539P kada ga je kupio novog. Posle dvije godine su se bukvalno raspale na komade. Traktor mu stvarno dosta radi ali što je mnogo, mnogo je, gume su se razvalile po svim šavovima (zadnje) a prednje su se istrošile do nivoa Formula 1 guma za suvu stazu. Opet kažem, traktor mu mnogo radi, najviše uslužno baliranje (ne radi teške poslove, oranje, tanjuranje i slično) te dosta transporta sa jednoosovinkom ali ipak, 2 godine? Prije desetak dana zadnje su ispustile dušu u toku prskanja kukuruza (sa 300L prskalicom), obje su dobije ogromne bruhove na gaznim površinama a o pukotinama da i ne govorim.
 
@marko69 mi smo uzeli pre dve-tri godine polovne uvozne gume Pirelli 14,9x28 za 400 evra/par i mogu ti reci da ni na sekund nisam se pokajao zbog toga,evo i dan danas izgledaju kakve smo ih uzeli a za trayal nazalost i ja sam cuo samo sve najlosije...
 
Sto se tice trayal guma to da su loseg kvaliteta je tacno, zadnjih 6.godina vlasnici iz Bugarske su kupovali jako losu sirovinu ali od ove godine od kako je raskinut ugovor sa Bugarima stanje se promenilo na bolje ozbiljnije se radi a i sirovina je jako kvalitetnija sada, ovo pisem jer ja radim u trayalu i znam kakve su sada gume.
 
Nazad
Vrh