Gume

Prvo i prvo ako ti nije isti proizvodjac razlika zna da bude prevelika. Nemoj te uzimati previse zdravo za gotovo te procente , kroz 85,65,70... jer kod svakog poozvodjaca je indivindualno.
 
Imas podatak za svaku gumu precnik opeterecdne gume kao i predjeni put jednog kruga tj jedne rotacije tocka. Moras znati tacan prenosni odnos prednja/zadnja vuca tvog traktora i na osnovu toga uporedis. 3% tolerancije je u redu da prednji tocak ide brze nego zadnji. Ako si jako disciplinovan moze.i vise os 3% ali da ne ides na asfalt i podloge gde ne moze da proklizi lako.
Za Armu je taj odnos 0.75 : 1. Sa Sa uzanim gumama sam na 3% a sa sirokim na 1% da prednja prednjaci u odnosu na zadnju. Pritisci u gumama uglavnom maksimalno preporuceni.
 
Prvo i prvo ako ti nije isti proizvodjac razlika zna da bude prevelika. Nemoj te uzimati previse zdravo za gotovo te procente , kroz 85,65,70... jer kod svakog poozvodjaca je indivindualno.
Ovga se treba držati ko biblije.Ja sam uzeo gumu za kombajn istih dimenzija a višlja je bila celih 9 cm.Svaki proizvožač ima svoje kalupe takve informacije su im na sajtu razlikuju se ja sam zato napomenuo da sam info uzeo sa BKT. Kod belšine su iste ndimenzije ali i visina i obim se razlikuju.
 
Najbolje je premeriti gumu pre kupovine, ili kupiti sve 4 nove.
Po pravilu, nekom nepisanom, gume si i kupuju sve 4 nove. Zato po zapadu mozete naci dosta polovnih, a odlicnih guma.
Kao primer razlike u velicini imam gumu 650/85 R32 na dva ista kombajna. Jedna je Goodyer, a druga neka Aliance. Ova Goodyer kao mladji brat spram ove izraelke. Ista dimenzija, iste performance, sve isto pise, a alianc sira 3 cm i visallja 4.
 
Imam jedno pitanje,vec niz godina imam 11 na ferbusonu i planirao sam da kupim sada 12 ali me brine to sto ce izgubiti vucnu silu.da li ce sa njima moci vuci 2 dubrave od 2.5t kao do sada?
Kakva su vasa iskustva?

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja sam imao na jednom Fergusonu gume 12
Lično nisam bio oduševljen!!!!!
Na brzini sam dobio ali na mnogim stvarima izgubio

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
DucaV, ako ti traktor ima viška snage sa tom kombinacijom prikolica i guma, onda sa 12-kama ne bi trebalo da mu bude teško. Ako nema viška snage, onda će mu biti teže-teško.
 
Nabaci slobodno, to je minimalna razlika (oko 4-5% u obimu). Jedva da se oseti razlika. IMT 540 ima isti motor, menjac je za nijansu BRZI nego 539, svaki nosi 12.4 gume fabricki, pa opet ide bez problema. Jedino ako ti je zapao neki sa 34/6 konusno tanjirastim, onda mozda nece lepo ici. Imali smo 3 komada 539, 2 su dosla iz fabrike sa 12.4 gumama i idu tamo gde ovaj sa 11.2 nije mogao nikako. U najgorem slucaju imas menjac, brzina nize i mora da ide.
 
Ako tovaris u te dubrave po 2.5t sto ne bi mogao. Godinama je 539 kod mog strica vukao 2x5t u prikolicama i naravno 3BH cim izadje na asfalt.
 
Kolega guma sam se naprodavao baš dosta. Skoro svaki dan sam bio u Ruma gumi pasam i upoznat sa procesom izrade iste.
 
Nazad
Vrh