Gramatika i pravopis.

Odg: Gramatika?

North ARMY je napisao(la):
Ako je neko za primer to je Branko jer mu je svaka rec na mestu,dok kolega dragan i dalje okrece reci i stavlja puno smajlica ::lose:: :D

NA izvrcem nema sta :cao:
 
Odg: Gramatika?

a ne, ne bilo mi je smesno to sto mi se izvinjava bezveze (nismo se razumeli) , oprostite necu vise ubcivati smajlije
 
Odg: Važno obaveštenje !!!

Ako je ovo Važno obaveštenje !!! upućeno svim članovima foruma, pozdravljam.
Ako je upućeno kolegama iz drugih "delova foruma" onda nije na mestu jer postoje za to adekvatne lokacije.
Molim kolegu da se izjasni jer sam zaratio sa pola foruma insistirajući na velikom slovu, intrepukciji, pošasti u obliku četerskog pisanja itd...
Unapred zahvalan! :cao:
 
Odg: Gramatika?

Сматрају нас културним,васпитаним, образованим,уљудним ,спремним да помогнемо.
Ако је већ тако не треба много да се и граматички изражавамо што правилније.Уз мало труда
и добре воље,са мало више пажње све прелази у навику.

Добар глас далеко путује а зао још даље.
 
Odg: Gramatika?

Svaka čast iskusnom pedagogu i diplomati Internet Deda Lali !!!
(Ovakav pristup mladim ljudima treba da ima svaki čovek.)

Snimanje elektronskih stručnih knjiga posvećenih gramatici srpskog jezika:
~ Gramatika srpskog jezika za srednje škole (Udžbenik za I, II, III i IV razred srednje škole.)
~ Ivan Klajn - Gramatika srpskog jezika
~ Ivan Klajn - Rečnik jezičkih nedoumica

~ Gramatika srpskog jezika - Knjiga 1
~ Gramatika srpskog jezika - Knjiga 2
~ Gramatika srpskog jezika - Knjiga 3
~ Gramatika srpskog jezika - Knjiga 4
~ Gramatika srpskog jezika - Knjiga 5
~ Gramatika srpskog jezika - Knjiga 6
 
Odg: Gramatika?

@Bibliotekar dosta korisnih linkova ! :D ponekad se zbunim kod negacija :haha:
 
Odg: Gramatika?

Ima neke lepote i u upotrebi lokalnog izgovora. I to je vrednost ove zemlje. i svi se razumemo. To su dokazale TV serije, i sa severa i sa juga i centra Srbije gde smo svi uživali baš u potenciranju lokalnog izgovora. Važno je šta se kazuje a manje kako se kazuje. Srpski je srpski,od Sent Andreje do Prohora Pčinjskog pa i dalje....
 
Odg: Gramatika?

Svakako da ima lepote u upotrebi lokalnog izgovora, ali i za takav izgovor bi valda trebalo da važe gramatička pravila. Meni lično ne smeta ako na forumu o poljoprivredi neko baš i ne piše gramatički pravilno, kao npr. ne razdvajanje negacije i glagola i sl. Ali mi ne prija kad vidim koliko se često brka "jer" i "je l' ". Nadam se da to nije posledica lokalnog izgovora. :D
 
Odg: Gramatika?

Nekoliko drugarica mi studira filoloski fakultet i kazu da nasi "jezicari" opet hoce da uvedu ... da se kaze "oba dva" umesto "oba" kako je sada. Ni oni ne znaju sta su striktna pravila.
 
Odg: Gramatika?

Dragan18 je napisao(la):
a ne, ne bilo mi je smesno to sto mi se izvinjava bezveze (nismo se razumeli) , oprostite necu vise ubcivati smajlije

Bez obzira na sva talasanja u pravilima, veliko slovo na početku rečenice nema alternativu. Tačka na kraju rečeninice itd...
 
То ти је просто скуп правила да те,када говориш,свако ко те слуша, сасвим разуме шта и о чему причаш.Исто тако да ,када читаш неки текст,потпуно разумеш мисао оног који је текст написао.Без недоумица ,двосмислица и "репова".
 
procitajte ovaj tekst:

8vzuv9.jpg
 
Voleo bi te naučnike sa Kembridža da rastumače post-ove milan 87 :osmeh:
Inače kada se iz reči izostave samoglasnici,najčešće prepoznajemo tu reč po suglasnicima.
Npr. vrvtn-verovatno.
 
Nazad
Vrh