Golubovi

Koliko treba golubicu da se izlegne iz jajeta?
 
Makedonski ruzani (drzim 2 para,cisto za ukras)
j99gdg.jpg
 
Lepe mavijane imas...
Mada su meni arapi naj, naj jos kad imaju bele spiceve i belu bradu..cim ih vidim odmah se razbolim.ovdje kod mene je golubarenje postala mizerija, slabo ko drzi golubove jbg i luksuz je to...Vreca hrane 10 kg za maticare zvana 11, je 16 km (8evra)..

Jel ovo imas i galebice???
 
Imam drugar.Galebici (Makedonski ruzani ili santinete) kako ih ko naziva su pravi ukras u kavezu a leti i u dvoristu.Njih kada krene lepse vreme uopste ne zatvaram.Sami ulaze i izlaze iz kaveza,setaju po dvoristu i sepure se po krovu od kaveza.Arapi jesu predivni i za mene ubedljivo najlepsi visokoletaci ali kod mene ima mnogo sokolova koji kada pikiraju jato uvek pikiraju prvo arape.Ne znam zasto,neki kazu da su najupecatljiviji i najlaksi plen.Jedan moj kolega golubar ima vrhunske arape,poreklo od cuvenog "Kofice".I eksterijerno i kao letaci su extra ali ga stalno desetkuje soko i do pola maja on ostane sa samo 5-6 letaca.Da smo blize poslao bih ti par galebica da ti krase kavez,predivni su.Sto se tice hrane za maticno jato,mnogo ti je jeftinije da hranis kukuruzom,psenicom uz dodatak granulirane hrane.Dzacic 10 kg granula za golubove je 600din.Priplod ja hranim kukuruz50%;psenica 20 % i granula 30%.Znaci:kukuruza 15kg=500 din.:psenice 5kg=200 din. i granule 10kg=600 din.Znaci 30kg hrane za maticno jato=1300 dinara ili 11,8 evra. Na ovoj mesavini mi super odgaje pilad.Uz to uvek imaju na raspolaganju grit (2kg=70 din.). 2kg grita 30 maticnih golubova ne moze da pojede za 4-5 meseci.:ppozdrav::ppozdrav:
 
Imao sam ja nekada samo arape, jato od cetrdesetak golubova...Nisu leteli mislim nisam ih ni ganjao onako2-3 sata izlete za svoj ceif i to je to..I meni injima bilo lep, imami nekih pehara i diploma sa izlozbi...Al su mi ih izlozbe i zamele, fasovao sam paratifus i 70% jata je uginulo..ono sto je ostalo razdelio sam djeci....Galebice sam i ja imao, al mi ih je jastreb skidao ko kruske, 10 golubova na krovu i jedan galebic on udara na galebica..Bas ih je brzo poskidao..Sada pripremam materijal za golubanu, obecao mi je jedan prijatelj donijet dva para orijentalnih prevrtaca, neki sportski tip..On se takmici sa njima ...
I ja bih voleo da smo blize maznuo bih ti i ovog arapa i ovog crvenog bakarca (valjda se tako zove)...Te crvene nikada u zivotu nisam imao mislim na SVL-a...
A hrana tije bas jeftina, kod mene je to strasno skupo..A granula nema ni za lijeka..imaju samo neke za tov prasadi 13 km (7,5 evra) deset kilograma ..
 
Danas sam malo svrljao po netu i malo bolje sam upoznao tvoj grad. Zaista lepo mesto,mogu ti reci da je dosta slicno Bajinoj Basti.I po broju stanovnika i po geografskom polozaju.Takodje i B.Basta je turisticko mesto: reke,jezera,manastiri i planina Tara.Koliko sam video Doboj nije mnogo udaljen od Teslica??Znas li mozda koliko kilometara??Ovo te pitam zato sto moj najbolji drugar ima rodjake u Doboju koji svako leto dolaze u B.Bastu.Pa ako nije mnogo daleko teslic od Doboja,mogao bih ti letos nesto poslati po njima.:ppozdrav:
 
Ma Doboj je predgrade Teslica:haha:.. Teslic od Doboja je 25 km udaljen...Teslic grad ko grad je barem meni sav bezveze dok je okolina ekstra...
Au covjece dobra ti je ta ideja cucemo se po tom pitanju jos..Ako mognu prenet mislim zbog granice..

- - - - - - - - - -
 
Matori im je bio neko m.do u policiji,moci ce sigurno.Ja sam krajem 99' posle bombardovanja otisao u Bijeljinu.Ziveo sam i radio tamo 2 godine.Naravno i golubovi su bili sa mnom.:ppozdrav:
 
Bijeljina je dosta lijep grad..Ima dosta i golubara, cak postoji i jedna rasa koja se zove bijeljinski prevrtac..Prelijep gollub.. nastao je ukrstanjem srpskih visokoletaca koji su znali da prevrnu ponekada... ucestvovalo je tu jos nekih rasa prevrtaca ..

Ovoje jedna moja zenka Arapka, slika je stara preko 20 godina..
1zfmvc0.jpg
 
Lepa druze,bas lepa.Jesi li zadrzao sta preko njenog porekla?Ja cu videti sa ovim kolegom sto drzi arape da mi ostavi par (po mogucstvu spicastih) pa cu ti letos poslati.Inace Bijeljina osim sto ima dosta golubara ima i dosta lepih zena :osmeh: :haha:.....
 
Lepa druze,bas lepa.Jesi li zadrzao sta preko njenog porekla?Ja cu videti sa ovim kolegom sto drzi arape da mi ostavi par (po mogucstvu spicastih) pa cu ti letos poslati.Inace Bijeljina osim sto ima dosta golubara ima i dosta lepih zena :osmeh: :haha:.....
Nisam nista zadrzao preko nje, u stvari od tih svojih golubova nemam vise nista...
Svagdje ima lijepih zena, u stvari meni su sve zene lijepe..
Ako to bude funkcionisalo, u stvari ako mognes poslati pricacemo i o jednom panoncu mladom...

- - - - - - - - - -

Ovo je tema o golubovima,a ne o gradovima u potpisu dezurni policajac :haha:

Covjece ti si fulao profesiju...!
zorketa za moderatora...
 
Nisam nista zadrzao preko nje, u stvari od tih svojih golubova nemam vise nista...
Svagdje ima lijepih zena, u stvari meni su sve zene lijepe..
Ako to bude funkcionisalo, u stvari ako mognes poslati pricacemo i o jednom panoncu mladom...

- - - - - - - - - -



Covjece ti si fulao profesiju...!
zorketa za moderatora...
Nema problema druze.Ako bude moglo poslacu ti...Dve panonke cu pustiti do 1.5 da se pare a do kraja maja i 4 hajkomke.Bice malih ako Bog-da,pa cu ti poslatinekog "belca".:ppozdrav:
A zorketa za Direktora MUP-a foruma.:haha::ppozdrav:
 
Vazi druze..
De mi reci kad pocinjes sa treninzima, koju hranu dajes .
I imas li koji rez...???
 
Jednu ekipu startujem 20. aprila ako vreme dozvoli.Oni su ujaceni (leteli prosle godine za drustveno takmicenje-prekinuto zbog kise) i njih cu hraniti kukuruzom+ super smesa (cantavir)+malo uljarica.Drugu turu cupanaca startujem 1.maja. Njih 35 kom. sam prosle godine ujatio i isterao na 4-5 sati leta.Njih cu hraniti u startu sa prosom i tritikalom a zavrsna hrana (kada uklopim ekipe) ce biti "top takmicar"(cantavir)+ kukuruz kokicar.Mladu pilad startujem tek u junu mesecu i njih mi je prevashodno bitno da ujatim i isteram na 4-5 sati leta a ako vreme bude dozvolilo,prijavicu i takmicenje sa juniorima.Njih hranim u startu sa prosom i tritikalom (dok ne uhvate jato a posle toga ih ocistim gorkom solju ili grozdjanim secerom pa prelazim ma kukuruz+psenica+top-takmicar (odnos 1:1:1).:ppozdrav:
 
Danas sam svracao kod prijatelja pa sam telefonom slik'o nekoliko golubova evo slika.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG][IMG ovo je Gimpla][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]ops greska.ovo su jarebice kamenjarke
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]Drhtavo vrati golub,Opatice i lepezane sam slik'o al' se slabo vide pa cu ponoviti sledeci put.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh