Gde ste služili vojsku

Uh bilo je to davno 80/81 Bovec (Slovenija iza Jesenica) brdsko-planinska pešadija. Bar sam naučio da skijam i da se verem po Mangartu i Pokljuci.
 
Jugoslovensko - Grčka granica, Karaula Konopište, planina Kožuf, komanda Gevgelija...84/85. Pozdrav Makedoncima.
Inače, kuma sam upoznao u vojsci, ne živimo u istom gradu, al' kad se vidimo i počnemo o vojsci...žene prevrću očima i odlaze na spavanje.
 
83 -- 84--85 NIKŠIĆ CETINJE TITOGRAD SMEDEREVSKA PALANKA MLADENOVAC još uvjek rado prelistam vojnu knjižicu i podsjetim se na vojničke dane bilo je i dobro i loše kao i inače u životu sječam se još dosta drugova iz JNA
 
salees je napisao(la):
Decembar 98 batajnica pa Kosovo-slatina pa Kraljevo-ladjevci pa Podgorica-Tuzi pa u p.m. :haha:
Na aerodrum slatina sam proveo skoro pola vojnog roka vezbe. U onim najvecin demonstacijama bio sam u jedinici za odbranu aerodruma,po dva meseca na vezbu, katasrofa
 
Klasa 1991-1992. Od 17.09.1991 do 12.12.1991 Brčko ( moja četa bila dislocirana u selu Obudovcu ) a zatim prekomanda u Dretelj kod Čapljine (vojno skladište kerozina i goriva ) gde nas je ostalo 14 vojnika i dva podoficira odakle smo se izvukli zahvaljujući 63 padobranskoj i generalu Perišiću ...
Posle povlačenja iz Bosne, Trubjela kod Nikšića.
 
Blaza79 je napisao(la):
V.P 4795/16 dec 98-99
a gde je ta vp :sta:
Post je spojen: [time]1298883612[/time]
_________________________________________________
beljac je napisao(la):
salees je napisao(la):
Decembar 98 batajnica pa Kosovo-slatina pa Kraljevo-ladjevci pa Podgorica-Tuzi pa u p.m. :haha:
Na aerodrum slatina sam proveo skoro pola vojnog roka vezbe. U onim najvecin demonstacijama bio sam u jedinici za odbranu aerodruma,po dva meseca na vezbu, katasrofa
Ja bio s komandantom pvo u toku rata na aerodromu pa onda u okolna sela :(
 
NIŠ be( bubanj) 2002 septembar do marta 2003 pa onda prekomanda u Suboticu do juna
 
peto1 je napisao(la):
Imal nekog da je bio u Gornjem Milanovcu.

E, moj mladiću, generacijo, vezisto jedan belosvetski, kada si ti bio u JE NE AA, u prošlom veku !!! :haha:

A beše u GM stacioniran, čini i se, puk veze! Često se tamo održavala takmičenja radiotelegrafista i teleprinterista I armijske oblasti (10 dana nagradnog za prvo mesto + kaplarski "čvarak"). Bilo je to "ogromno" skraćenje na onih 450 i nešto sitno dana!

Tura za veziste :ppozdrav:, ::spreman na sve:: !!!
 
Nazad
Vrh