Gas maske u sluzbi poljoprivredi.

Danas stigla. Jako mi se sviđa.

AGZoYUb.jpg
 
Моја 3М попустила после 3 године рада...мораћу да поручим нове сликинонске гумице...тренутни филтери на њој за прашину, имам филтере и за заштиту од хемијских средстава 3М 6098...иначе данас сам мало плашио суграђане када сам ишао са њом у набавку...каква је била бежанија у једној продавници...

IMG-20200406-165435959.jpg
 
Poslednja izmena:
Ја сам са њом дошао у продавницу, прешао пола града онако из зајебанције...сви ме гледали као да сам са марса пао...како да се смире када су видели ово чудо на глави...кажем била бежанија, био први на каси...милина једна..
 
Poslednja izmena:
Društvo, planiram da kupim neku gas masku ili polumasku za zaštitu i potrebne filtere koji odgovaraju za masku, potrebne su kada otac radi na traktoru kada se radi sa prskalicom u njivi, ponekad kada se prska voće u dvorištu (nema puno), kada se radi prskanje prostorije gde čuvamo ratarske proizvode, a bratu treba kada radi farbanje sa kompresorom, pa mi trebaju vaši predlozi šta da kupim od te vrste zaštita kako bi naterao njih da koriste, a ne ove N95 maske što su do sada najjače koristili kao zaštitu (n). Pa možda eto gledam da jedna bude jača (polu)maska i polumasku kako bi drugi koristio kada treba neka ispomoć u takvim uslovima, i po mogućstvu neke zaštitne naočare.

Prošle godine verujem da je teško moglo da se sve to nađe usled korone ili su cene skočile usled potražnje i nedostupnosti, pa se sad možda blago stabilizovalo.
 
Poslednja izmena:
@galicije83 gde si pazario i koliko kosta otprilike ova maska? Kazes da ima filtere i za hemiju, znaci moze i u prksanje da se koristi?
Ја тек после 1 годиен видео питање. Купљена је у Новом Саду, заборавих како се зове продавница. Да имају разних филтера, потребне за одређен рад. Ја сам наваби три типа, ове као на слици су за прашину само ,када радиш рецимо са дрветом, можеш да издуваваш машине са њима, штите добро, затим имам филтере за рад са рецимо металом (сечење, брушење и слично) и наравно филтере за хемију када прскамо...
 
Eto, zahvali se meni sto si video pitanje :ROFLMAO: .

Inace, koliko vidim, uzecu 3M 7500 seriju polumasku i ABEK1 filter, ako odgovara ovim potrebama koje sam naveo, prskanja i farbanje. Verovatno je nase trziste preplavljeno fus kineskim kopijama 3M 6000 serije.
 
Ja sam hteo masku kupiti ali da dajem 100 eura za nju plus jos filter...sa vojnom sam zadovoljan,dihtuje odlicno,ne magli,a filtere koristim kao sve nove maske,abek i slicne.Ti vojni filteri nzm jel uopste imaju nivo zastite koji nama treba u poljoprivredi,ali i da imaju ,sve je to staro.

 
Ne kupujem,ovo su stari imam par komada koristim neke kad farbam neku masinu,i to na otvorenom,opet sigurno da zastiti puno.Za rad sa hemijom na njivi koristim ove klasicne sto svi imaju ,abek.Za ovu masku sa slike je u pitanju RD40 navoj,imam 3 maske i druge dve il su starije il sta,ali imaju navoje veceg precnika.
Pre je cale kupovao valjda na vojnim otpadima te maske i filtere,dobije upakovano ,tj ''novo'' ,i kao sto rekoh maske su odlicne,ali filteri su zastareli.Ja kad sam prvi put narucivao filter od ovih novijih generacija reko da probam pa ako odgovara navoj odlicno,ako ne kupio bih i neku masku od ovih novih,panorama i slicne,i samo full face,ne volim ove iz 2 dela.

Inace kad smo startovali temu,da pitam,mozda neko zna.Vidim ima ABEK filteri i ima A2B2E2K2 ,tj kao drugi nivo zastite,ja imam oba filtera i koristim ovaj sa slike, koliko sam gledao na netu navodno su ovi sa drugim levelom zastite bolji ,jel to tacno ili njet ?.
Takodje koliko dugo ih vi koristite ?,6 meseci koliko na netu sam nesto kao citao,godinu ili dve ?.Ja kad zavrsim sa poslom filter skinem sa maskem i vratim mu te plastike plasticne na otvore,kontam duze ce trajati....
 
Nazad
Vrh