Gas maske u sluzbi poljoprivredi.

Користио сам их у објектима, прскао сам отровима против мува. Добро филтрирају ваздух, не осети се амонијак и непријатан мирис. Из приче један заштитар ми је рекао да могу да се купе одговарајући филтери за војне маске али је ваљда цена проблем.
 
Bitan je navoj,mislim da su ovo m2 maske ,one imaju taj rd40 navoj i to je to,ti posle biraj kakav ce filter kupiti.Normalno filteri abek su oko 2-3 hiljade u proseku,skuplji od maski,puni su oglasi ovih vojnih maski sa cenama od 700-1500 din,m1 ili m2.
Imas i tih filtera vojnih kolko neces,pogledaj po oglasima,mada ja bih isao na sigurno,za 2 hiljade din i svake godine da filter menjas ,nije nikakav novac spram zdravlja.
 
Interesuje me, pošto imam staru M1 masku da li je iko nabavljao adapter za nove tipove filtera.
Dakle postoje adapteri ali me interesuje da li to funkcioniše?

 
A sto ne kupis m2 vojnu masku,i onda nemas brige sa filterima,po oglasima je ima kolko hoces.
 
Može i to, bolje je, ali more ljudi ima M1 a ovaj adapter je 300 dinara, mada si u pravu, treba se rešiti starih maski.
 
Da li neko koristi kombinezon protiv hemikalija prilikom prskanja? Kakvi su oni za jednokratnu upotrebu? Vidim da im je cena oko 1000 dinara. Da li su bukvalno samo za jednu upotrebu ili bi se mogli koristiti nekoliko puta?
 
Da li neko koristi kombinezon protiv hemikalija prilikom prskanja? Kakvi su oni za jednokratnu upotrebu? Vidim da im je cena oko 1000 dinara. Da li su bukvalno samo za jednu upotrebu ili bi se mogli koristiti nekoliko puta?
Možeš više puta ,ok je ja kad radim u kratkim stvarima nosim ga ,gadan je osečaj kad si poliven ali ne propušta samo onako se zalepi .Ako se ne kvasi koristim ga par puta,ako se skvasi bacam ga.
 
Ima raznih. Oni najtanji su stvarno za jednokratnu upotrebu odnosno ako se skvase bacas ih. Ima i malo debljih koje sam i prao par puta. Kostali su oko 2500 i trajali jednu sezonu. Sad koristim gumirano odelo iz dva dela koje koje sam dobio od coveka koji ga je dobio kao radno odelo od firme za rad u ekstremnim terenskim uslovima. Savrseno. Moze da se pere bez problema a ako te pokvasi hemija nema sanse da ce nesto da prodje.
 
Imam 4 dana prskanja u toku sezone i bez veze mi je da dajem preko 10 000 din za kombinezon koji se može koristiti više godina. Odgovarao bi mi neki jeftiniji koji može da izdrži par dana prskanja.
@Sloba31, kakav je osećaj kada si u kratkoj odeći a nosiš gumeni kombinezon?
 
Imam 4 dana prskanja u toku sezone i bez veze mi je da dajem preko 10 000 din za kombinezon koji se može koristiti više godina. Odgovarao bi mi neki jeftiniji koji može da izdrži par dana prskanja.
@Sloba31, kakav je osećaj kada si u kratkoj odeći a nosiš gumeni kombinezon?
Ume da bude vruce. Ali ja imam Spring kacigu koja ima ugradjen ventilator tako da mi bar glavi nije pre vruce.:)
 
Za filtere ABEK koje jos oznake treba da budu 1 ili 2 i P1 ili P2 ili P3 da bi filteri bili efikasna zastita od pesticida.
Drugo video sam da imaju oznake A2B2E2K2 da li je i taj tip efikasan.
 
Ja sam našao ovo u temi, i naručio ABEK1 filter za 3m 6200 masku.
Danas isprobana u farbanju semena. Nosio sam je sat vremena, nije me žuljala niti smetala.
Stigla pre neki dan, izašle 4845 din/komad sa 3m 6059 filterom.
298f020706e4a6d5a3589fa83cc93c88.jpg
6c0d6f080dedd3bf9019070801d32ea6.jpg
 
@ben roj Broj 2 iza svakog slova znaci visi nivo zastite.Znaci A2B2E2K2 ima visi nivo zastite od samo ABEK filtera,ovi sa brojem 2 stite nesto tipa 5000 parts per million ,vs ABEK koji stite samo 1000 parts per million.
 
Za filtere ABEK koje jos oznake treba da budu 1 ili 2 i P1 ili P2 ili P3 da bi filteri bili efikasna zastita od pesticida.
Drugo video sam da imaju oznake A2B2E2K2 da li je i taj tip efikasan.
Trebalo bi uvek da ima i oznaku P, bar P2, a poželjno i P3. To je deo u filteru koji efikasno zaustavlja čestice aerosola pesticida. Kad nema ove zaštite, može se desiti da se nešto od finih čestica provuče. Za pesticide, koji imaju isparljive organske rastvarače, a i sami su najčešće organska jedinjenja, potreban je filter tipa A.
Može A1P3, A2P3 i bilo koji drugi koji uključuje ove slovne oznake.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh