Gas maske u sluzbi poljoprivredi.

Meni juče stigla kombinacija kao što imaju Marko i Manjević. Sve preporuke za firmu i ažurnost u dostavi.
 
Da se i ja učlanim u klub :osmeh:
20160330_152410_zpskdppmzga.jpg

Markokg, takođe da se zahvalim za link, a ovi iz prodaje da ti izađu u susret da te počaste s nečim, jesi ih izreklamirao :osmeh:
Da, vidim da nemate te predfiltere, na mojoj slici se vide ti dodaci (sam predfilter je tanki uložak), nisu koštali puno a štite glavni filter, pa bi trebao duže da traje. Po roku trajanja, na mojim filterima - 2019god.

Kakvo je disanje sa predfilterima i sa filterima? Ima li razlike u tezini disanja? Meni su objasnili da predfilteri idu samo za vidljivu prasinu, a ne i za pesticide.
 
Nema osetne razlike u težini disanja, sad sam proverio. A i ne može da koči protok vazduha, ipak je tanak i zaustavlja samo veće čestice- samo ga štiti od prašine kao što si napisao. Maska je u onoj kesi, ali dok idem do njive, dok se vratim, digne se prašina i zato sam ih uzeo.
Boki, lepo što si konačno pazario, još lepše što si zadovoljan, nek služi svrsi. Koliko te je izašlo sve skupa (osim ako nisi kupovao isto što i Manjević jer je on napisao već - 6200rsd)? Dakle samo maska sa filterima; pitao me jedan član pa da ima orijentir ako planira kupovinu.
 
Milovane, pa imaš u Vršcu i u Jela Trade i kod Bakić kolor-a. Više ti je bitan tip filtera nego li maska, tj koje poslove bi radio sa njom. u Pančevu mi ne pada ništa napamet, ali uglavnom farbare bi trebale da imaju izloženo.
 
Ova druga što je radashin postavio slike, je prava stvar. Možeš i sa neta da naručiš - LINK , ne znam je li povoljnije nego po radnjama. Kad budem bio pri parama, kupujem takvu, dotle koristim sličnu samo bez zaštite za oči.
 
Ljudi obavezno nosite i naočare prilikom otvaranja boca i sipanja u rezervoar prskalice. Proletos sam žurio, nisam stavio naočare, otvarao sam Monsun Bayerov i sa zaštitne folije mi prsne kapljica u oko. Ispirao sam čistom vodom, za sada nemam nikakvih problema što ne znači da ih neće biti u budućnosti. Samo kvalitetna zaštitna oprema dolazi u obzir. Zdravlje nema cenu.
 
Koju masku za prskanje preporucujete i koju prodavnicu? I da li ima u blizini Panceva?
Imaš prodavnicu "Mabizo " u Pančevu,imaju veliki izbor HTZ opreme,ja se kod njih snadbevam. Lično koristim kao sa slike gore,samo redovno menjanje filtera .Ljudi greše drže masku okačenu u kabini ,na suncu ,mora se adekvatno čuvati.Ja je zbog astme baš dosta koristim i ne samo u prskanju voća i ratarskih kultura nego i pri izduvavanju kombajna ,traktora,rada sa trimerom u sred leta,košenje trave(ponekad),šmirglanje...

- - - - - - - - - -

Probao sam i ovu masku (3 M) sa slike što je Radašin postavio ,malo je nezgodna za duži rad i smeta mi dosta zato naočare obavezno koristim ali samo dok sipam hemiju posle ih skidam.
 
Ljudi obavezno nosite i naočare prilikom otvaranja boca i sipanja u rezervoar prskalice. Proletos sam žurio, nisam stavio naočare, otvarao sam Monsun Bayerov i sa zaštitne folije mi prsne kapljica u oko. Ispirao sam čistom vodom, za sada nemam nikakvih problema što ne znači da ih neće biti u budućnosti. Samo kvalitetna zaštitna oprema dolazi u obzir. Zdravlje nema cenu.

Meni je pre nekoliko godina prilikom kupljenja semena kukuruza (nakon sušenja posle tretmana sa Furadanom) upala u jedno oko neka prljavština zatrovana Furadanom. Nakon sat-dva primetim da se smrkava, a sunce sija. Zenica na oku gde mi je upala ta prljavština (a koju ja nisam ni osetio) se potpuno skupila i potpuno sam izgubio vid na to oko. Još strašnije mi je bilo kad sam pogledao u ogledalo i video oko bez zenice. Odmah sam otišao do ambulante i dok sam tamo čekao red, nakon jedno sat, sat i po, počela je zenica ponovo da se otvara. Kad sam došao na red već mi se vratio vid na to oko jedno 80%. Onda su mi tamo isprali oko špricem i posle se vid vratio u normalu. Nisam imao nekih posledica zbog toga, ali ne bih voleo da ponovo doživim to iskustvo...
 
Treba ti ABEK1 ili ABE1 (ako masku koristiš za pasticide).
Evo pogledaj malo, predfilter bi trebalo da bude P3:
cb9691a169eb70e4635ca945e8923050.jpg
3c04d7d9cd7af6a7807bddebfeeaca12.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh