Gajenje zelene salate

ljudi dal je moguce da niko nista nema da kaze u ovoj temi.......planira li neko sejati salatu ili je vec neko posejao....
 
Први кишни дан седам за комп и настављам хронолошки са сликама скроз до скидања неки дан сам је оврхао.
Имам све сликано.
 
Zna li neko nešto o salati "sunstar",nickerson-zwan?
kakva je ,valja li čemu? mislio sam je "puknuti "u plastenike od sada i preko zime.
 
veljo je napisao(la):
ljudi dal je moguce da niko nista nema da kaze u ovoj temi.......planira li neko sejati salatu ili je vec neko posejao....
Pozdrav svima. Ja sam nov na ovom forumu.
Ja sam sejao zadnju 12 avgusta a imam nameru da je rasadjujem u ponedeljak, tj. 30. avgusta. Inace sejem i rasadjujem svakih 10 dana po 2-3000 biljaka u 8-10 turnusa pa se retko moze dogoditi da se promasi sa cenom u oba pravca. Ako se dogodi da se ne proda 2-3 turnusa nista ne treba tragicno dozivljavati. Jedan ili dva turnusa moraju preklopiti cenu od 1.50-2.00 evra. Sve u svemu, zelena salata nije los ulog a ne izuskuje velika ulaganja. Zaboravih reci da zelenu salatu uzgajam iskljucivo na otvorenom.
 
Andrija 51 je napisao(la):
veljo je napisao(la):
ljudi dal je moguce da niko nista nema da kaze u ovoj temi.......planira li neko sejati salatu ili je vec neko posejao....
Pozdrav svima. Ja sam nov na ovom forumu.
Ja sam sejao zadnju 12 avgusta a imam nameru da je rasadjujem u ponedeljak, tj. 30. avgusta. Inace sejem i rasadjujem svakih 10 dana po 2-3000 biljaka u 8-10 turnusa pa se retko moze dogoditi da se promasi sa cenom u oba pravca. Ako se dogodi da se ne proda 2-3 turnusa nista ne treba tragicno dozivljavati. Jedan ili dva turnusa moraju preklopiti cenu od 1.50-2.00 evra. Sve u svemu, zelena salata nije los ulog a ne izuskuje velika ulaganja. Zaboravih reci da zelenu salatu uzgajam iskljucivo na otvorenom.
pozdrav za tebe andrija svako je dobro dosao na forum ali tokom registracije postoji pravilo da se prestavis u odredjenoj temi.Ako radis salatu ne bi bilo lose da pomenes sortiment i agro tehniku tokom uzgoja(folija ,sistem za zalivanje,proizvodnja rasata itd)
 
ljubek je napisao(la):
Narode reciklirani moj kompost koji sam pravio unazad 5-6 meseci ipak je odradio svoje i imam u planu da ga ispakujem u vrece u toku sledeceg meseca i slozim za prolece jer to ce biti deo supstrata za pikiranje paradajza i kupusa i paprike.Imam otprilike oko 2 kubika mase sto ce znacajno smanjiti troskove oko pripreme zemlje za pikiranje.Testirao sam ga za kornisone i nema nikakvih zamerki.Prakticno cist nerazredjen nicim i krastavci su terali kao ludi i nisam primetio da ima bolesti.S obzirom da ima korova i semena paradajza koji je nicao kao lud iz komposta mislim da cu odraditi sterilizaciju na vodenoj pari tako da budem siguran za prolece.Ipak komentari oko nepovoljnog hemijskog satava i moguceg depresivnog delovanja lista oraha koji je bio u kompostnoj masi ne drze vodu i mikroorganizmi su odradili posao :cao:
mislim da si pogresio temu
 
Da! Moderatoru u pravu ste.
Moje centralno interesovanje u poljoprivredi je vinogradarstvo ali o tome mogu na dugoj temi. Uzgojem zelene salate se bavimo moja supruga i ja vise rekreativno ili iz hobija, mada se dogodi da se taj hobi visestruko isplati. Naime, salatu sejemo u 8-10 etapa, uglavnom desetodnevno po 2-3000 struka u turnusu tako da se tesko moze dogoditi da dodje do promasaja a i ako se to dogodi sa jednim ili dva turnusa to ne treba bas tragicno dozivljavati. Jednostavno ukljucite roto-frezu i to je to. Sve se nadomesti u trenutku kada se dostigne cena od 1.50-2.00 evra/kg kao sto je to sada u ovom trenutku.
Inace sejem "Balerinu" sa cijim prinosom smo sasvim zadovoljni a uzgajamo je iskljucivo na otvorenom. Jednom se vrsi folijarno prskanje u rasadu kada ima 4-6 listova, zatim se vrsi kompletna zastita zajedno sa prihranom cetvrti ili peti dan posle rasadjivanja i konacno prihrana 8-10 dana prije berbe. Izmedju prihrana vrsi se lagana ugradnja KAN-a. Ako sam nesto izostavio slobodno pitajte a ja cu pokusati da dam odgovor u domenu mojeg znanja.
Nadam se da sam zadovoljio formu i svima vama jos jedn iskren pozdrav!
 
Ja cu saditi salatu uplasteniku.Pre par dana sam posejao prvu turu iplaniram da sejem svakih 5dana po
3000 semenki.Inace uzeo sam Markizu.Nisam jos odlucio za foliju neznam hocu li je uopste i stavljati videcemo.Sada prvi put radim salatu tako da cemo videti sta ce ispasti od toga :D
 
ja sam rasadio prvu polovinu,tacnije 40000 komada....inace sadim sportivu i zadovoljan sam sa njom...za par dana cu da sadim drugi deo,takodje 40000 pa onda se spremam za plastenicku proizvodnju...
 
JuRa je napisao(la):
Ja cu saditi salatu uplasteniku.Pre par dana sam posejao prvu turu iplaniram da sejem svakih 5dana po
3000 semenki.Inace uzeo sam Markizu.Nisam jos odlucio za foliju neznam hocu li je uopste i stavljati videcemo.Sada prvi put radim salatu tako da cemo videti sta ce ispasti od toga :D
ja sam prosle godine sejao markizo i mogu ti reci da sam naje.....bo!Mraz oko svetog nikole je sprzio i ako je bila pod plastenikom i pokrivena agro tekstilom.Ove godine radim samo egzoticne vrste u tipu batavije i hrastovog lista sutra u je uslikati pa cu okaciti slike
 
Evo da se malo nadovezem i ja na ovu temu.

Uzgajali smo salatu u plastenicima do pre 3-4 godine. Posle pauze vracamo se proizvodnji ove jeseni.
Sejemo nas staro seme, koje svake godine skidamo. U tipu je puterice, ime sorte neznam.

Do sada smo rasad sejali na zemlju, a od ove godine u kontejnere. Rasad sejemo oko 5-6 septembra, iznosimo
u prvoj polovini oktobra, pokrivanje folije na konstrukciju plastenika odradjujemo u novembru.

Za prodaju stize u martu.
Plastenici se ne greju preko zime.

Dali je neko gajio salatu u tipu puterice od novih sorti, i koja se najbolje pokazala?
 
ja sam radio dosta njih,ali najbolje su mi se pokazale sangora i centore..
 
[/quote]
Prosle godine se temperatura spustila u plasteniku na -26,i drzalo je vise od 24 sata a sto je mnogo mnogo je.Hteo sam juditu ali jos nije bila stigla kada sam narucivao seme.
 
Dobar dan svima.Ja sam clan foruma ali se do sada nisam ukljucivao u debatu.Ova tema me interesuje zato sto i sam radim salatu,i na otvorenom i u plasteniku.Trenutno samo na otvorenom i to sany,i mogu reci da sam zadovoljan dosadasnjim radom sa ovom sortom,ako nekog zanima nesto vise neka se javi.Pozdrav!
 
deda je napisao(la):
Dobar dan svima.Ja sam clan foruma ali se do sada nisam ukljucivao u debatu.Ova tema me interesuje zato sto i sam radim salatu,i na otvorenom i u plasteniku.Trenutno samo na otvorenom i to sany,i mogu reci da sam zadovoljan dosadasnjim radom sa ovom sortom,ako nekog zanima nesto vise neka se javi.Pozdrav!
pozdrav za tebe deda svako je dobro dosao na forum ,postoji pravilo i posebna tema u forumu gde se novi clanovi prestavljaju :cao:
 
Pozdrav svima! hteo bih da posejem salatu na otvorenom pa me interesuje koja bi sorta bila dobra, kad treba sejati a kad rasadjivati i kad otprilike stigne! koliko joj smeta zima i da li mora na foliju? unapred zahvalan
 
mnogo si pitanja postavio vrati se malo pa vidi diskusije za zimu je sad naj bolje vreme setve tj izmedju gospojina a od sorti ima ih mnogo i sve one mogu na foliju da se sade
 
Topalovicu koju sortu radis za prolece i kad je sadis,ako to nisi vec uradio. :sta:
 
Nazad
Vrh