Gajenje zelene salate

zeko

Član
Učlanjen(a)
6 Jan 2009
Poruka
430
Najviše koristim u poslednje vreme furadan 350 u količini od 3,5-4lit po kj dobro se pokazao talstar u kolicini od1 lit.po kj.uz utrošak vode 220 lit.
neposredno posle prskanja ide setvospremac i to radim 7 do 10 dana pre sadnje ako padne malo kiše posle toga učinak je još bolji jer se srestvo spere u dublje slojeve :cao:

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.653
posao ce ti zavrsiti i galation slobodno ga razbaci popovrsini jer ta salata nije za jelo i nemoras da brines za karencu a ja bih ti preporucio neku medjurednu obradu ni jedno povrce nevoli tako ispucalu zemlju :ppozdrav:

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.653
nemoj se sekirati samo svaki drugi dan udri priharanu preko lista i videces da ce se oporaviti meni je prosle godine sjebo buraniju i ja sam je oporavio samo je kasnila par dana.

nikt

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2008
Poruka
714
topalovic je napisao(la):
nemoj se sekirati samo svaki drugi dan udri priharanu preko lista i videces da ce se oporaviti meni je prosle godine sjebo buraniju i ja sam je oporavio samo je kasnila par dana.
Хвала што ме храбриш!
Од Ђурђевдана сваки дан је добијала кишу ,преко сто литара кише и ко зна колико леда(града).
Јутрос пре кише сам ишао да је видим,почела је и да оболева,дали је бела или сива трулеж немам појма,није ни битно,свакако нећу моћи ући у њу ко зна кад.?!
Још ако се обистини врем.прогноза за нових 60-70 литара кише.?!
Зај...ноооо!

nikt

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2008
Poruka
714
Колико салата има живота?! Овој мојој је трећи пут како се диже из мртвих!
Двапут лед,а кише 200 литара,све то за две недеље.
И ево је опет креће!

nikt

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2008
Poruka
714
Послушао би ја тебе друже,али киша неда.Толико је још мокро да бих више упропастио него добра учинио.
Надам се да ћу у понедељак моћи ући са прскалицом.?!

Vrh