Gajenje zelene salate

Dali neko zna gde i po kojoj ceni moze da se kupi rasad zelene salate.
 
Ja sam koristio sledecu kombinaciju:
Bravo svic humi super, ali sacekaj malo da se pojavi sunce,Jedno pitanje:da ti to nije malo veci sklop biljaka nego obicno?
 
Protiv sklerocinije i botritisa sumilex 20ml/10l vode.
semberac dobro si nabombao sklop pazi na bolesti nemoj da prevlažuješ zemlju!!

Sklop ti je 30x20 cm ambiciozno :ppozdrav:
 
JuRa je napisao(la):
Ja sam koristio sledecu kombinaciju:
Bravo svic humi super, ali sacekaj malo da se pojavi sunce,Jedno pitanje:da ti to nije malo veci sklop biljaka nego obicno?
Danas sam brojao 1284 biljke na 100m2, na perforiranu šestorednu 150 cm mulch foliju,otvori za sadnju su cca 25x28 cm,usput hvala za savjete ,u Bijeljini sam našao samo Kidan. :cool:
 
od kako su nastale ove hladnoće u salati mi se pojavljuju glavice(ne u potpunosti formirane) koje se zamotavaju u fišek, imam i listova koji imaju oštećenje(braon boje,suvo) na dijelu gdje je kontakt sa folijom.Jedan proizv. plastenika iz BiH,savjetuje provjetravanje plast. u ovom peridu. koliko je to korisno ili pametno kada se ne pojavljuje kondenz?
 
Da li ima neko ko zna neke vrste salata koje se gaje na otvorenom za rano prolece i ako moze nesto da napise o tome. Gde se mogu naci ta semena i da li se mogu videti opisi njihovih kvaliteta na internetu. Hvala za svaku pa i najmanju informaciju.
 
Pozeljno je otvarati plastenike.
I raditi provetravanje.
Sve donje listove pred pocetak, kretanja vegetacije treba odstraniti.

@ Andrija

U ponudi nekih semenarskih kuca, imate sorte koje se gaje na otvorenom
izGuglajte malo na netu.
 
U plasteniku imam posadjeno 1400 salata. Posto nemam duplu foliju doslo je do smrzavanja u plasteniku. Ovih dana je doslo toplije vreme pa salata dolazi polako sebi. Pitanje; sa cim prskati salatu u ovom momentu ? Da li je dovoljno da je prehranim preko lista? Sta predlazete? :sta:
 
Koliko sam ja upucen salata bez duple folije tesko opstaje na velikoj hladnoci,prehranu nikako ne treba davati jer se ovo racuna kao mrtav period jedino ako nisi malo sa fosforom preko lista to mozes da je okrepis ne u lisnu masu nego u koren.Sve to zavisi kolika ti je salata,sto ti je veca veci je rizik od smrzavanja i tesko se oporavlja,ne diraj nista povratice se sama ako nije izmrzla dibidus a za naredne dane pripremi dupli agril pa prati vreme ,kad krenu minusi pokri sa jednim,kad krenu temperature nize od -12,-14 dodaj mu jos jedan preko i trudi se da ne dodiruje puno listove od salate a sad kad su lepi dani izbacuj vlagu(otvaraj plastenik).Pozdrav
 
Moja je isto u fazi formiranja glavice. Juce sam je prihranio i zalio. Sad cu malo cesce otvarati vrata od plastenika. Mislim da ako naglo ne zahladi a tu mislim na -10 nece joj nista biti.
 
Ja ovih dana prodajem salatu (San star), a sačuvao sam je od mrazeva tako što je držim prekrivenu agrilom ( iskreno i sam sam sumnjao da ću je spasiti, jer sam dve nedelje kasnio sa sejanjem). Problem kod mene su lisne vaši ali pošto prodajem salatu, a vašiju nema puno, neću još prskati. Jutros sam oko 7h otvorio plastenik a oko 15 h i 30 minuta sam ga zatvorio. I tako već nekoliko dana, odkako se prolepšalo vreme provetravam plastenik. Ali najveći problem su mi moje morke koje ulete u plastenik i brste salatu, (sad idem da im posečem perje. :zli:).
Post je spojen: [time]1294940966[/time]
_________________________________________________
Da li je normalno da mlada salata gorči? Kada prelomim list salate na njenim prelomljenim rubovima pojavi se ''beli sok'' ili šta već i ima gorak ukus.
 
Jako zanimljiva tema.
Nikt ti rece jos letos da ces opisati i oslikati celu muku sa salatom, al nista od toga.
Zivo me interesuje cela prica.
 
Kada se odsece iz korena se cedi ''beli sok''
Pri spravljanju salate za jelo, glavni koren se odbacuje,
jer gorcina dolazi iz njega.
Gorcina lista je verovatno prouzrokovana nedostatkom
nekog hem, elementa.
Ipak je ovo, rano za pocetak sezone.
 
Nazad
Vrh