Fungicidi u strnim žitaricama

Pitam, posto sam pre par god namestio s....nje, prskao sam sa Duetom u cvetu, zutila se njiva a i moj traktor a pride sam se napravio pametan pa jos dodao i Ekobooster...imao sam dosta losiji prinos d nekog proseka, da li je kriv Ekobooster sto je prskan na otvaranje cveta (iako su me ubedjivali promoteri istog da nece smetati) ili sto sam zakasnio, ne znam....ali od tad uvek prskam cim se vidi po koji cvet ili cak i ranije kad skoro cela isklasa kako je rekao Matic...i nikada vise nisam imao problem sa prinosom takav (naravno bez tog tecnog djubreta isto ::jako_besan:spavam: :ppozdrav:
 
Pretpostavio sam ja jos onda da sam sa njim sjebao...zato ga od tad vise nikad ne koristim...kasnije sam negde procitao da je opasan po cvet bas, ali eto....covek se uci na greskama.
 
Ova Eskorta plus da li je ista kao Duett ultra i Ceres? Jer kad se pročitaju etikete na njima piše da u gram imaju iste dve aktivne materije. Planiram da u subotu prskam pšenicu pa me interesuje.
 
Ista je. Mi krecemo u petak prve setve, pa od nedelje kad prodje kisa sledi nastavak. Inace idemo punu dozu 0.6l/ha=3kj sa litrom.
 
Mi sutra krecemo sa zastitom jecma, prskan ce biti saExskorta +Fobos i Novalon20N 20P 20K Imao bih jedno pitanje da li smem ili vredi dodati Novalon. Jecam poceo,a negde i isklasao.Neko je pisao da se ne sme u cvetanju ,ali ovaj jos ne cveta:sta:
 
Necemo,sacekacemo od nedelje. Jos treba da klasa.

- - - - - - - - - -

A da treba da se radi,radili bi i na crveno slovo. Ima ih puno u nasem kalendaru, a nije greh raditi,treba se pridrzavati 10 bozijih zapovesti. Ne radimo na velike praznike,ne prevrcemo zemlju na crveno slovo,i kad smo u situaciji da odlozimo,onda odlozimo. Ali npr.u zetvi nema crvenih slova!
 
Mi sutra krecemo sa zastitom jecma, prskan ce biti saExskorta +Fobos i Novalon20N 20P 20K Imao bih jedno pitanje da li smem ili vredi dodati Novalon. Jecam poceo,a negde i isklasao.Neko je pisao da se ne sme u cvetanju ,ali ovaj jos ne cveta:sta:
Ne preporučuje se u klasu jer produžava vegetaciju i zrenje.Tako sam barem čuo na seminaru.
 
Necemo,sacekacemo od nedelje. Jos treba da klasa.

- - - - - - - - - -

A da treba da se radi,radili bi i na crveno slovo. Ima ih puno u nasem kalendaru, a nije greh raditi,treba se pridrzavati 10 bozijih zapovesti. Ne radimo na velike praznike,ne prevrcemo zemlju na crveno slovo,i kad smo u situaciji da odlozimo,onda odlozimo. Ali npr.u zetvi nema crvenih slova!

Ni ja nisam nikad prevrćo na crveno slovo,što jest, jest.
 
Nazad
Vrh