Fungicidi u strnim žitaricama

Već duži niz godina koristim Falkon.
Njihova preporuka je 0.6 l po ha. A u ovim paketima sto prave za 2 ha ima litar Falkona. Sad se razmišljam da li da idem sa dozom od 0.5 l/ha...
 
Ja ću sačekati sa prvom zaštitom i radiću posle ovih kišica. Jer ovo vlažno i toplo će da pogura sve bolesti. Koristiću Bayer-ov paket ili možda nešto dr iskombinujem jer mi je parcela 2,4ha pa mi je paket mali. A posle 20-tog aprila ću uraditi i grugu prihranu.
 
Dobri jesmo ali se jako slabo viđamo.Uglavnom se čujemo telefonom i putem Vibera.
 
Poslednja izmena:
Da ne bude kasno tad?
Jel mislih na zastitu ili prihranu? Za sad nema bolesti. A prvu prihranu sam radio pocetkom marta. Sejana je 1 nov. Taman ce biti tada. Jer nije ni bilo kisa tako da ona prva nije ni sisla do korena. Videcemo jos kakva ce situacija biti i u zavisnosti od toga radimo sta treba.
 
Ми смо данас превентивно одрадили пшенице Фалконом+секатор, иако болести нема било је корова....пошто су нас обишле кише од прошле недеље, сада може да пада колко оће што се мене тиче...
 
Danas i ja oprskao Sofru sa Skatorom,Falkon i Cerone.Toliko sam psovao na ovu moju njivu i prskalicu jer nemam ono kopiranje terena, pa čim mala dolja na jednoj strani,a grana u zemlju,ja diži topling,a onda leva ode u nebo i tako to.Tek da nije dosadno.
 
Rucica na desnoj poluzi da je u dobrom stanju i u hodu se steluje bez stajanja zakrivljenost levo/desno. Delovi njive gde ce gaziti traktor sa rasipacem i prskalicom se obrati paznja u pripremi pre setve da budu ravni:ppozdrav:
 
Radila je ručica ali ipak muka.Nisam majstor da idealno pripremim pa onda eto belaja.Šteta što ne prave i ove manje pskalice(440) sa kopirom već samo ove veće -650-1000 l.Prava je to stvar.
 
Da li ako se radi tretman pšenice (fung+herb+insek+reg.rasta) doda i rastopljena urea ispravno ili pogrešno? mislim na kombinaciju urea i reg.rasta. Hteo bih malo da joj pomognem 10kg/ha (znam da može i više).
 
Danas uradjen 1 tretman psenice.excorta plus,metmark,lamdex i malo lepka.Juce bilo 5 l kise a javljaju za i od vikenda kisu.
 
Ni ja,bolje za dva dana ići sa prihranom, a regulator neke ide sam ili sa ostalim ali bez ureje.
 
Nazad
Vrh